22 Септември, 2023
0.0239

КОЛАПС ВО СООБРАЌАЈОТ ВО СКОПЈЕ - Улиците кон центарот се блокирани, нервозни возачи дремат во автомобилите (ФОТО)

Објавено во: Македонија 01 Јуни, 2023

Добивај вести на Viber

Центарот од главниот град е во колапс. Поради голем дефект поголем дел од централното градско подрачје е без струја, а тоа предизвикува сериозни проблеми и во сообраќајот. 

Граѓаните кои утринава тргнаа на работа останаа заглавени низ центарски улици. Семафорите не работат, па поголем дел од возачите се пробиваат низ улиците како умеат. 

Од наши читатели дознаваме дека поради колапсот на струајта и на семафорите во централното градско подрачје колона возила кои се упатени кон центарот е направена долж булеварот „Трета македонска бригада“ во населбата Аеродором.

Колоната е дури до Американ колеџ, а нервозните возачи, особено оние кои не знаат што се случува, нестрпливо свираат. 

Дополнително граѓани пријавуваат дека поради дефектот кој го остави центарот на Скопје без струја, ништо не функционира. 
Се случува граѓани да чекаат пред влезовите на зградите, шифрите за влез и отворање на вратите не функцонираат, па тие се оневозможени да влезат во домовите или пак на нивните работни места.
 Како што информираат од ЕВН станува збор за голем дефект, и санацијата е во тек.
 

Фото: Фактор

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Груевски е гневен на Мицкоски и на раководството на ВМРО-ДПМНЕ

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Груевски е гневен на Мицкоски и на раководството на ВМРО-ДПМНЕ

(ФОТО) Спасовски заедно со граѓаните беше во манастирот „Успение на Пресвета Богородица” во селото Матејче

(ФОТО) Спасовски заедно со граѓаните беше во манастирот „Успение на Пресвета Богородица” во селото Матејче

Милошоски за Груевски: Нека си пишува за своите приоритети, дали се лични или политички, не е битно

Милошоски за Груевски: Нека си пишува за своите приоритети, дали се лични или политички, не е битно

Млад скопјанец со украден автомобил прегазил жена и избегал

Млад скопјанец со украден автомобил прегазил жена и избегал

Полицијата го приведе лицето кое со автомобил сакало да удри во возилото на градоначалникот на Гази Баба

Полицијата го приведе лицето кое со автомобил сакало да удри во возилото на градоначалникот на Гази Баба

„ДЕЛ ГИ ДОНЕСОВ ВО ВМРО, ДЕЛ РАСТЕА ПОКРАЈ МЕНЕ“: Груевски гневен на Мицковски и на раководството на партијата

„ДЕЛ ГИ ДОНЕСОВ ВО ВМРО, ДЕЛ РАСТЕА ПОКРАЈ МЕНЕ“: Груевски гневен на Мицковски и на раководството на партијата

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа, балист, сега има улица у Скопје, изгласана у време на Шилегов

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа, балист, сега има улица у Скопје, изгласана у време на Шилегов

Задолжително познавање на бугарскиот јазик ќе биде нов услов за добивање бугарско државјанство

Задолжително познавање на бугарскиот јазик ќе биде нов услов за добивање бугарско државјанство

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА РАБОТНИЦИТЕ: Ќе се покачи минималната плата за десет отсто, еве ги деталите

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА РАБОТНИЦИТЕ: Ќе се покачи минималната плата за десет отсто, еве ги деталите