19 Септември, 2020
0.0281

КОЛЕВ: Жалам, но во Куба нема да можат да го прочитаат „другарот” Апасиев!

Објавено во: Македонија 10 Август, 2020

Петар Колев лидерот на  Граѓанско Демократската Унија (ГДУ) изрази жалење бидејќи пораката која лидерот на Левица, Димитар Апасиев ја има напишано и се споредува со Фидел Кастро нема да може да се прочита во Куба.

„1 час интернет во Куба чини еден долар. Со оглед на тоа дека просечната плата во земјата изнесува 50 долари (околу 2500 денари) „сурфањето“ е луксуз кој не може да си го дозволат поголемиот дел од граѓаните.„Жалам, но во Куба нема да можат да го прочитаат „другарот” Апасиев!, напиша Колев.

Левица во новиот состав има два пратеника. 

Апасиев деновиве ја опцу министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска. 

Денеска се јави со нов пост во кој кажува став на починатиот кубански револуционер - дека не треба да се коалицира со партии кои имаат дамки во своето работење, бидејќи тоа ја разводенува идеологијата.


Значи ли ова дека Апасиев најавува дека нема да влезе во коалиција со ниту една од партиите кои преговараат да формираат влада, со што всушност двата пратеника на Левица ќе делуваат како опозиција.

На денешен ден пред 19 години загинаа осуммина резервисти кај Љуботенски бачила. 


Денеска почит им оддадоа  Шекеринска, како и делегација од Кабинетот на шефот на државата. 

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Презентирана платформата за онлајн настава, Заев кажа како ќе се субвенционираат вработувања

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Презентирана платформата за онлајн настава, Заев кажа како ќе се субвенционираат вработувања

Ѓоргиев вели дека Бугарија во македонската историја гледа закана

Ѓоргиев вели дека Бугарија во македонската историја гледа закана

Отказ доби советникот на Чулев кој нападна командир во Тетово

Отказ доби советникот на Чулев кој нападна командир во Тетово

Дете од Крива Паланка починало во возило на Брзата помош

Дете од Крива Паланка починало во возило на Брзата помош

Заев објасни на кој начин ќе се субвенционираат вработувања

Заев објасни на кој начин ќе се субвенционираат вработувања

Груевски: Нема никакво изненадување во одлуката на Врховниот суд да ја потврди пресудата за „Тенк”

Груевски: Нема никакво изненадување во одлуката на Врховниот суд да ја потврди пресудата за „Тенк”

Насер Нуредини поднаучи македонски јазик

Насер Нуредини поднаучи македонски јазик

НОВ ЛОШ КОВИД БИЛАНС - осуммина починаа, 144 новозаболени

НОВ ЛОШ КОВИД БИЛАНС - осуммина починаа, 144 новозаболени

Официјално: Поранешниот директор на Телеком и Оне Вип заменик-министер за финансии, новинарот Димитровски во локална самоуправа

Официјално: Поранешниот директор на Телеком и Оне Вип заменик-министер за финансии, новинарот Димитровски во локална самоуправа