15 Ноември, 2019
0.0535

(ФОТО) Колку чини најскапиот ресорт на светот?

Објавено во: Стил 03 Мај, 2019

Musha Cay на Бахамите во сопственост на Дејвид Коперфилд, чини 42.000 долари за една ноќ.

На островот Некер, во приватното одморалиште на Ричард Бренсон на британските Девствени Острови, 77.500 долари е за една ноќ.

Но, Banwa Private Island, ново одморалиште на Филипините, чини 100.000 долари за една ноќ  и тоа е најскапиот островски центар во светот, објави cnbc.

Островското одморалиште лоцирано во архипелагот Палаван е на два часа од Манила.

На осамениот остров, постојат шест вили на плажа (кои имаат од една до четири спални), сите со приватен базен и џакузи. Исто така, постојат 12 градина соби, а островот може да прими до 48 лица.

Одморалиштето има целосен персонал на готвачи кои готват со зеленчук од органската фарма која ја имаат и рибите кои ги фаќаат од Море Сулу. Одморалиштето прави и сопствен мед. Листата на вино има шишиња чија цена е околу 36.000 долари.

Се организираат и многу активности како јога, тенис, едрење и слично. 

фото cnbc

Можеби ќе ве интересира

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата