11 Јули, 2020
0.0221

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

Објавено во: Стил 15 Ноември, 2019

Постојат бројни луѓе кои тврдат дека начинот на живот што можеме да го видиме на Инстаграм не е воопшто автентичен…

Ова може да биде точно за обичните луѓе кои френетично се борат за популарност, но дефинитивно не може да се примени за познати личности кои добиваат милиони долари, и повеќе од тоа, кога споделуваат само еден дел од нивните реални животи на оваа социјална мрежа. Обичните смртници се чувствуваат среќни кога добиваат двоцифрени лајкови или кога имаме повеќе од 100 следбеници, но светот на Инстаграм е далеку поголем деловен потфат отколку што мислевме.

Според статистиката на Фејсбук, околу 83% од корисниците на Инстаграм откриле нови производи и услуги преку оваа платформа. Со толку голем број, спонзорите сакаат нивните луѓе да зборуваат за работите што ги нудат. Оние кои најудобно ја користат оваа платформа се светски познати и обожавани спортисти. Нивниот професионален живот е прилично отворен и навивачите внимателно го следат, поради што едвај чекаат нова објава од нивниот приватен живот.

Овој пат решивме да откриеме колку заработуваат најпопопуларните спортисти на светот од Инстаграм објавите читајте на Машки магазин, тука. 

Можеби ќе ве интересира

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот