16 Јули, 2019
0.0249

Кони Маркова: „Имав 12 години кога за прв пат почувствував страв и згрозеност“!

Објавено во: Стил 21 Март, 2019

Кони Маркова е 16 годишна средношколка. Таа е втора година во СЕПУГС „Васил Антевски – Дрен“, а оваа година за прв пат се појави на ораторската вечер, која ја организира ораторскиот клуб од ова училиште.

Таа говореше на темата феминизам, за тоа како жената е третирана во нашето општество и иако не освои награда, таа ги освои сите присутни со своите зборови. Во продолжение прочитајте го говорот на младата ораторка.

„Феминизам — хетероген поим од социјални теории, политички движења и морална филозофија што се стремат кон остварување еднаквост меѓу половите.

Целиот текст читајте го на Хаштаг.мк тука.

Можеби ќе ве интересира

Москино го претстави најновиот парфем за мажи

Москино го претстави најновиот парфем за мажи

(ФОТО) Како изгледа најубавото сместување на Малдивите?

(ФОТО) Како изгледа најубавото сместување на Малдивите?

(ФОТО) Најдобри дестинации за жените кои уживаат да патуваат сами

(ФОТО) Најдобри дестинации за жените кои уживаат да патуваат сами

АНДРЕЈ КЛИНЧАРОВ: Не сакам екстра материјал да ми се плетка низ нозе

АНДРЕЈ КЛИНЧАРОВ: Не сакам екстра материјал да ми се плетка низ нозе

МОДНА КРИТИКА- Никола Димитров води пред Пендаровски и Адеми

МОДНА КРИТИКА- Никола Димитров води пред Пендаровски и Адеми

Зошто богатите луѓе не се среќни?

Зошто богатите луѓе не се среќни?

(ФОТО) Најдобро облечени мажи за 2019 година

(ФОТО) Најдобро облечени мажи за 2019 година

(ВИДЕО) НИКОЈ НЕ САКАЛ ДА ИНВЕСТИРА ВО НОЛЕ: Почетоците на Ѓоковиќ не биле лесни

(ВИДЕО) НИКОЈ НЕ САКАЛ ДА ИНВЕСТИРА ВО НОЛЕ: Почетоците на Ѓоковиќ не биле лесни

(ФОТО) Хотели со најубавите базени на светот

(ФОТО) Хотели со најубавите базени на светот