08 Август, 2020
0.0347

КОРОНА ЧАО: Мора да го чуете новиот хит на Дац и Александар

Објавено во: Стил 25 Април, 2020

Дуото составено од Драган Спасов Дац и Александар Митевски постојано изненадува со нови кавери за време на социјалната изолација. Направија и неколку кавери со звучни имиња од музиката, но овој последниот не смеете да го прескокнете.

Придружувани од Brasstet Skopje направија одлично музичко парче, кое ќе биде апсолутен хит овој период. Уживајте: 


Гледајте и на Машки магазин


Можеби ќе ве интересира

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК

Момче со аутизам ја создаде најголемата ЛЕГО реплика на Титаник: Со 56.000 коцки

Момче со аутизам ја создаде најголемата ЛЕГО реплика на Титаник: Со 56.000 коцки

Македонецот кој со пораки на картон ја насмеа земјава

Македонецот кој со пораки на картон ја насмеа земјава

Нашите торти се 100% уникатни и 100% безбедни: „ММ слатка маса“ за новата роденденска корона реалност

Нашите торти се 100% уникатни и 100% безбедни: „ММ слатка маса“ за новата роденденска корона реалност

Беше на Голи Оток, жена му го изневери, доживеа клиничка смрт, а денес полни 94 години

Беше на Голи Оток, жена му го изневери, доживеа клиничка смрт, а денес полни 94 години