28 Мај, 2024
0.0274

ШТО БАРА КРИМИНАЛЕЦ И МАФИЈАШ ВО УЧИЛИШТЕ МЕЃУ УЧЕНИЦИТЕ? Кристијан Голубовиќ ги налути родителите,директорката разрешена!

Објавено во: Балкан 25 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

Кристијан Голубовиќ, познат како учесник во реално шоу и поранешен криминалец, на својот Инстаграм профил објави видео на кое се гледа дека е во посета на основно училиште. Во оваа објава на Инстаграм не е јасно за кое училиште станува збор, но за ова напишал загрижен родител кој тврди дека се работи за основното училиште на Канари Хил.

Наводно, снимката е направена во Основното училиште „Ѓура Јакшиќ“ во Раковица.

Во мејлот испратен до редакцијата на Данас, засегнатиот родител изјавил дека во тоа училиште со Кристијан Голубовиќ биле и членови на хип-хоп групата Црни Церак, но тоа е невозможно да се утврди само врз основа на видеото.

„Како загрижен родител ве замолувам да ја објавите оваа скандалозна посета на ОУ „Ѓура Јакшиќ“, Канарево брдо, Белград од Кристијан Голубовиќ. Црни Церак снимал нешто со него, ни помалку ни повеќе од основно, те молам прати го ова“, пишува читателот во писмото.

На видеото се гледа како Кристијан Голубовиќ седи на фотелјата, а пред него студентите се облечени во црни маици, што најверојатно е поврзано со Црни Церак.

Учениците извикуваа реченици од клипови чиј главен актер е Кристијан Голубовиќ.

Црни Церак подоцна објави дека се работи за снимање со актери чии родители дале дозвола за тоа.

Откако јавноста во Србија реагираше за ова, директорката на училиштето Тамара Јелиќ, беше сменета, а вработените протестираат бидејќи, тврдат дека ниту таа не знаела дека Голубовиќ ќе биде гостин во училиштето.

Според информациите, во училницата се снимал спот за групата Црни Церак, за што добиле дозвола.

View this post on Instagram

A post shared by Kristijan Kiki Golubovic (@kristijan.krile_official)


ШТО БАРА КРИМИНАЛЕЦ И МАФИЈАШ ВО УЧИЛИШТЕ МЕЃУ УЧЕНИЦИТЕ? Кристијан Голубовиќ ги налути родителите,директорката разрешена!

Можеби ќе ве интересира

ШЕШЕЉ ЗА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА: Таа ми е колешка по уставно право и исправно постапува

ШЕШЕЉ ЗА СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА: Таа ми е колешка по уставно право и исправно постапува

ЖРТВА НА ХУЛИГАНИ ВО БЕЛГРАД: Го претепале до смрт братот на потпретседателот на Владата на Босна и Херцеговина

ЖРТВА НА ХУЛИГАНИ ВО БЕЛГРАД: Го претепале до смрт братот на потпретседателот на Владата на Босна и Херцеговина

СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА НАВИСТИНА ГО НАЛУТИ МИЦОТАКИС, ТОЈ НЕ ПРЕСТАНУВА СО НЕГАТИВНИ ИЗЈАВИ: „Предупредив дека Преспанскиот договор им дава националност и јазик на соседите“

СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА НАВИСТИНА ГО НАЛУТИ МИЦОТАКИС, ТОЈ НЕ ПРЕСТАНУВА СО НЕГАТИВНИ ИЗЈАВИ: „Предупредив дека Преспанскиот договор им дава националност и јазик на соседите“

СЕГА Е ЛИВАДА, А ЌЕ НИКНЕ ФАБРИКА КОЈА ЌЕ ВРАБОТИ 800 ЛУЃЕ - Чачак станува еден од најголемите стопански центри во Србија

СЕГА Е ЛИВАДА, А ЌЕ НИКНЕ ФАБРИКА КОЈА ЌЕ ВРАБОТИ 800 ЛУЃЕ - Чачак станува еден од најголемите стопански центри во Србија

ВО ОПАТИЈА ПРОСЕЧНА ЦЕНА НА КВАДРАТ 5.140 ЕВРА, А ВО ПОРЕЧ 3.671 - еве, пак, во кои хрватски градови паѓаат цените на становите

ВО ОПАТИЈА ПРОСЕЧНА ЦЕНА НА КВАДРАТ 5.140 ЕВРА, А ВО ПОРЕЧ 3.671 - еве, пак, во кои хрватски градови паѓаат цените на становите

ГОЛЕМ НАВИВАЧКИ КОНФЛИКТ ВО БЕРЛИН, СЕ ТЕПАА ГРЦИ СО ПАЛКИ И ШИПКИ - еве кои грчки навивачи си ги одмерија силите

ГОЛЕМ НАВИВАЧКИ КОНФЛИКТ ВО БЕРЛИН, СЕ ТЕПАА ГРЦИ СО ПАЛКИ И ШИПКИ - еве кои грчки навивачи си ги одмерија силите

ДРАМА НА ЛЕТОТ ЗА СПЛИТ: Млад маж се обидел насилно да влезе во пилотската кабина, а потоа се заклучил во тоалетот

ДРАМА НА ЛЕТОТ ЗА СПЛИТ: Млад маж се обидел насилно да влезе во пилотската кабина, а потоа се заклучил во тоалетот

КАКО СЕ СЛАВЕШЕ НЕКОГАШ ДЕНОТ НА МЛАДОСТА: Се славеше младоста, убавината, изградбата на социјализмот, достигнувањата на НОБ, а најмногу самиот Јосип Броз Тито

КАКО СЕ СЛАВЕШЕ НЕКОГАШ ДЕНОТ НА МЛАДОСТА: Се славеше младоста, убавината, изградбата на социјализмот, достигнувањата на НОБ, а најмногу самиот Јосип Броз Тито

АКО САКАТЕ ДА РАБОТИТЕ ВО ГРЦИЈА, ЕВЕ КОЛКАВИ СЕ ПЛАТИТЕ: Минималецот е 830 евра

АКО САКАТЕ ДА РАБОТИТЕ ВО ГРЦИЈА, ЕВЕ КОЛКАВИ СЕ ПЛАТИТЕ: Минималецот е 830 евра