20 Јуни, 2024
0.0254

Крушево: Вашата следна дестинација за планински велосипедизам! Бесплатно изнајмување на велосипеди, секој викенд, цел јуни!

Објавено во: Мои пари 30 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Во пресрет на 3ти Јуни, Светскиот ден на велосипедот #WorldBicycleDay, со големо задоволство потсетуваме на развојот на Крушево како дестинација за планински велосипедизам! 

Еве некои од достигнувањата што нѐ доведоа до тука:

  • Трасирање на висококвалитетни патеки за планински велосипедизам
  • Изградба на велосипедски патеки по меѓународни стандарди со швајцарска поддршка
  • Официјално отворање на велосипедските патеки со крос-кантри велосипедска трка
  • Се проширува постоечката туристичка понуда и се отвораат нови можности и придобивки за сите локални чинители во туризмот за годините што следат

Швајцарија преку Increasing Market Employability-IME и швајцарската амбасада континуирано поддржува активности за развој на активниот туризам во Крушево во сорабитка со Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот

Нашиот рекреативен центар ви нуди бесплатно изнајмување на MTB велосипеди секој викенд во текот на месец јуни. 


 Инфо и резервации на 072805805

Можеби ќе ве интересира

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“

А1 Македонија објави стратегиска соработка со ФИНКИ

А1 Македонија објави стратегиска соработка со ФИНКИ

ИМЛЕК ОАЗА – 100% посни напитоци од овес и бадем

ИМЛЕК ОАЗА – 100% посни напитоци од овес и бадем

ШПАРКАСЕ СО ШП-АРТ-УМЕТНОСТ: одбрани се 10-те финалисти што ќе учествуваат на годинешното издание на „Вевчански видувања“

ШПАРКАСЕ СО ШП-АРТ-УМЕТНОСТ: одбрани се 10-те финалисти што ќе учествуваат на годинешното издание на „Вевчански видувања“