26 Септември, 2022
0.0305

Лаф-муабет со Алтај Шабан: На денот на авионската несреќа се сеќавам како да беше вчера

Објавено во: Стил 05 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

Една од причините за изборот на учесникот во денешниот разговор е неговиот кариерен развој. Напредокот во кариерата е онаков каков што треба да биде, со ред - чекор по чекор. Веројатно и успехот во цивилната авијација, воздухопловството се должи на развојниот пат, процес заедно со целосната посветеност, предаденост за кој е потребна и свесна жртва - на пример, откажување од кошарката.

Лаф-муабетот го започнавме со потсетување на немилиот случај, т.е. авионската несреќа во 1993-та. Ја евоциравме, за да не се заборави. Секако, се осврнавме и на темите за кои разговараме вообичаено, како на пример кулинарството, начинот, стилот на облекување.., вклучувајќи го и муабетот за вистините, односно митовите чија поврзаност со авионите и летовите е нераскинлива, цврста и се разбира, секогаш предизвикуваат внимание. Дали можеби знаете од кои причини во извесни авиони го нема седумнаесеттиот ред на седиштата? Не!? Одговорот е долу, на крајот.

Целиот текст на Машки магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

КАКО КЕЈТ И МЕГАН ГО ИЗДРЖАА ДОЛГИОТ ПОГРЕБ НА КРАЛИЦАТА НА ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ - модна експертка открива каков трик користеле

КАКО КЕЈТ И МЕГАН ГО ИЗДРЖАА ДОЛГИОТ ПОГРЕБ НА КРАЛИЦАТА НА ВИСОКИ ПОТПЕТИЦИ - модна експертка открива каков трик користеле

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

„РУСКАТА АРМИЈА ТРЕБА ДА ЈА ЗАМЕНИ ВЛАСТА ВО КИЕВ СО „ПРИСТОЈНИ ЛУЃЕ“: Берлускони ја оправдува војната во Украина и го брани Путин

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

И тие деца како и секое друго дете сакаат пица, чоколади, кино: Денис Космонаутко за неговата дружба со децата со аутизам

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Камила уште не седнала на тронот, а веќе прави хаос: Откази на вработени во палатата - не ѝ треба помош

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

Чарлс остави едно празно место во првиот ред на погребот на кралицата: Еве зошто

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно

ТАЈНАТА НА БУКЕТОТ НА КОВЧЕГОТ НА КРАЛИЦАТА: Секој цвет има своја приказна - ништо не е случајно