19 Јуни, 2019
0.0321

Ласерското обновување на кожата е подобро за пациентите: Интервју со д-р Андреј Петров

Објавено во: Стил 06 Март, 2019

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ почна со примена на нов метод за подмладување на кожата. Станува збор за Er YAG ласер, кој работи и аблативно и неаблативно и има многу добар ефект. Д-р Андреј Петров вели дека ова е современ метод со кој кожата се затегнува без црвенило и отоци. Се применува на лицето, очните капаци, но и на внатрешниот дел од устата со цел аугментација и пополнување на брчки. Освен за професионалните предизвици, со д-р Петров разговаравме и за неговите поранешни партиски ангажмани, ни раскажа со каква динамика сега ги следи актуелните општествено политички случувања, но и како се релаксира кога не е фокусиран на работата.

* „Аџибадем Систина“ од самото отворање наметнува високи критериуми за работа. На што се должи успехот?

- „Аџибадем Ситина“ е водечки бренд во здравствената заштита во Македонија. Можам слободно да кажам дека претставуваше пионерски потфат во приватното здравство, кој денес прерасна во незаобиколив дел од македонскиот здравствен систем. Денес не може да се замисли здравствениот систем на Македонија без „Аџибадем Систина“. Голем дел од луѓето и покрај државното здравствено осигурување, кое го плаќаат, се решаваат да дојдат кај нас и да побараат дополнителна помош. Лек за себе, за својата болест. И не само кај нас, нашата болница има регионално значење. Голем број пациенти од регионот, од Србија, Косово, Албанија, се наши пациенти, Тоа покажува за довербата во болницата и медицинскиот тим на „Аџибадем Систина“.


Целото интервју читајте го на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

По 53 дена во болница, насмевка кај родителите на Искра

По 53 дена во болница, насмевка кај родителите на Искра