07 Октомври, 2022
0.0308

Ленин Јовановски: Сѐ што поседувам сакам да биде во „екстра ларџ“ варијанта - мотори, џипови, куќи, површини, предмети...

Објавено во: Стил 08 Август, 2022

Добивај вести на Viber

Припишувањето на контроверзноста и нејзините пројави, својства на учесникот во денешниот разговор уште повеќе нѐ мотивира да помуабетиме со него, да ги чуеме неговите размислувања, ставови по различни прашања, теми, без оглед на водечката - љубовта кон мотоциклите, „танцувањето на две тркала по асфалтот“, групното возење на подалечни релации... Политизирањето не ни е карактеристика, но беше неминовно да го прашаме и за моменталната ситуација во Македонија и за иднината, стравувањата за неа - оправдано. Бунтовничкиот дух (темперамент) можеби е една од битните одлики на магистерот по криминологија, по бизнис и менаџмент и докторанд (темата на докторската дисертација е банкарското работење и финансиите) - Ленин Јовановски, заедно со благиот нарав. И доблеста.

Страсниот моторџија инаку е автор на книгата „Влијанието на организираниот криминал врз меѓународната безбедност и меѓународните односи“, а на книгата „Тероризам“ се потпишува како соавтор. Градскиот сообраќај е вусшност неговиот фах, поле на дејност - конкретно, автобускиот превоз. И угостителството, како партнер во кафулето „Ван Гог“.

Согласно порталната концепција и понеделничката рубрика, целта на овој лаф-муабет е иста како на другите, останатите - да ве разоноди. Независно од тоа што е лавовски, поради храброста на соговорникот.

Целиот текст на Машки магазин. 

Можеби ќе ве интересира

Оскаровката за прв пат е бремена на 48 години: Го воодушеви светот со реакцијата - „Ова го чекав долго време, доаѓаат две бебиња“

Оскаровката за прв пат е бремена на 48 години: Го воодушеви светот со реакцијата - „Ова го чекав долго време, доаѓаат две бебиња“

Џоли поднесе документи до судот: Тврди дека Бред Пит ги давел и тепал децата

Џоли поднесе документи до судот: Тврди дека Бред Пит ги давел и тепал децата

Почина Сачин Литлфедер, актерката која пред 5 децении го одби Оскарот во име на Марлон Брандо

Почина Сачин Литлфедер, актерката која пред 5 децении го одби Оскарот во име на Марлон Брандо

ОД ЛУКСУЗ ДО ПРОГОН Која е последната кралица на Иран и зошто нејзината слика ја носат демонстрантите во Техеран

ОД ЛУКСУЗ ДО ПРОГОН Која е последната кралица на Иран и зошто нејзината слика ја носат демонстрантите во Техеран

ШТО АКО ТЕХНОЛОГИЈАТА ПАДНЕ ВО ПОГРЕШНИ РАЦЕ? Мисијата со сондата Дарт на НАСА предизвикува нови сомнежи

ШТО АКО ТЕХНОЛОГИЈАТА ПАДНЕ ВО ПОГРЕШНИ РАЦЕ? Мисијата со сондата Дарт на НАСА предизвикува нови сомнежи