26 Мај, 2020
0.0190

Љубов или книги на метар/скара на кило

Објавено во: Стил 15 Април, 2019

Не сум нешто многу по излегувањето. Да речеме дека немам ни кондиција за да заглавам навечер и да сум способна да функционирам нормално следниот ден. А кога велам нормално, мислам на она што е нормално по мојот вообичаен распоред. Работа, активности со дете и прибирање дома во 8 часот навечер. Значи, да скратам, малку сум досадна во поглед на ноќен живот. Ама, затоа си ги љубам тие неколку места во градов во кои можам да седнам и да пишувам, да се видам со драги луѓе или да си праам муабет со сама себе (не на глас, сега за сега).

Петок. Веќе цела недела спремна за гледање со другарка ми Јоци (со гледање временски прогнози, небаре ќе пешачиме до средно Водно, ама и двете сме си специфични). А нашето гледање е ритуал, проследен со кикирики (уште откриваме каде ги печат најубавите) и во последно време ф’стаци (ова мене ме има спопаднато, не знам зошто), пиење џејмисон (дури и келнерката попреку ме погледна кога истурив скоро цела чаша вода во пијачката за да не ме фати) и мудрување.

Седнати на Ленинова, распостелени со кикириките, ф’стаците, џејмисонот. После првите 5 минути општ муабет, се навлекуваме на тема љубов. Не е дека мислевте дека за политика ќе разговараме!!!!

Целата колумна на Ана Бунтеска читајте ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

(ФОТО) Повеќе не е црна: Зорица Заева конечно смени боја на коса

(ФОТО) Повеќе не е црна: Зорица Заева конечно смени боја на коса

Ваљон Салиху, Портпарол на град Скопје: Нема да ме препознаете без брада

Ваљон Салиху, Портпарол на град Скопје: Нема да ме препознаете без брада

Некои соседи сакаат да знаат кај кого одиме за да го одбегнуваат: Интервју со Денис од Центар за јавно здравје- Скопје

Некои соседи сакаат да знаат кај кого одиме за да го одбегнуваат: Интервју со Денис од Центар за јавно здравје- Скопје

Висок крвен притисок: Кардиолозите ја откриваат најголемата заблуда во која веруваат луѓето

Висок крвен притисок: Кардиолозите ја откриваат најголемата заблуда во која веруваат луѓето