19 Февруари, 2019
0.3265
    ALK 8399.04    0.8%     GRNT 819.84    1.13%     KMB 5511.54    1.71%     MKSD 200    1.89%     MPOL 378.85    1.57%     MPT 51376.33    -0.05%     MTUR 5110.78    0.21%     OHB 6719.33    0.29%     RZUS 105    7.14%     SBT 2412.53    3.16%     STB 1252.62    0.27%     STIL 125.5    2.87%     TEL 314.49    1.23%     TKVS 5250    -0.09%     TNB 15495.99    1.28%     TTK 1380    0%     UNI 2239.38    0.87%     ZILU 251.3    2.15%

Љубов престрашна, што стори

Објавено во: Стил 16 Јануари, 2019

Однапред се извинувам за несоодветната употреба на зборови, од секојдневието ми е

За волја на вистината, имам повеќе пријатели мажи околу себе отколку жени. Веројатно затоа што работам со жени секој ден, а и најдобрите пријателки ми живеат китка матка низ светов, далеку сме една од друга, па така останав со една екипа на лудаци што генерално ги обожавам, а се едно комплетно неочекувано секојдневие за една девојка. 

Во последно време, на дневно ниво, по едно милион пати, секој пат од различен профил на стрејт маж слушам коментар од типот сите жени се курви, вие сте сите курви, проститутки, дрољи, ороспии. Дури и со директни обраќања, дури и оние во брак, дури и оние со ќерки, дури и оние кои не би требало по текот на нивниот живот да бидат толку оштетени, го имаат тоа Жена Дроља ставување. За разлика од нив, дечки кои се геј, имаат далеку повеќе почит кон женскиот род, отколку оние кои треба да ги љубат. 

Целата колумна на Ивана Кнез читајте ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Ги презираше децата: Животната приказна на Карл Лагерфилд

Ги презираше децата: Животната приказна на Карл Лагерфилд

Мудра приказна: Не откривај си ја душата пред сите!

Мудра приказна: Не откривај си ја душата пред сите!

Му позирале Катрин Данев и Миранда Кер: Женски Магазин на средба со Алесандро Капочиа, фотограф на Вог

Му позирале Катрин Данев и Миранда Кер: Женски Магазин на средба со Алесандро Капочиа, фотограф на Вог

Цел живот ми кажуваа дека се движам и се однесувам како машко: Емотивно обраќање на Тамара

Цел живот ми кажуваа дека се движам и се однесувам како машко: Емотивно обраќање на Тамара

Најголем ризик е да не ризикуваме: Интервју со д-р Жарко Костиќ, мотивациски говорник

Најголем ризик е да не ризикуваме: Интервју со д-р Жарко Костиќ, мотивациски говорник

Сакаш слобода? Заслужи ја!

Сакаш слобода? Заслужи ја!

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

Ренесанса во Маврово: Се купуваат се повеќе карти онлајн

Ренесанса во Маврово: Се купуваат се повеќе карти онлајн

Кој е сопругот на Елена Велевска: Од идиличен брак до семејно насилство па прошка

Кој е сопругот на Елена Велевска: Од идиличен брак до семејно насилство па прошка