14 Јули, 2020
0.0199

Љубовните приказни на македонските ракометари

Објавено во: Стил 14 Јануари, 2020

Европското ракометно првенство е во тек, па македонските играчи повторно се топ-тема во медиумите. Во пресрет на денешниот многу важен натпревар против домаќинот Австрија, „Женски магазин“ одлучи да ве потсети на љубовните приказни на нашите херои, повеќето од нив заколнети на вечна љубов и веќе со свои наследници. 

Нашиот капитен и еден од најуспешните ракометари на сите времиња, има и најголем стаж кога е љубовта во прашање. Кире Лазаров веќе 14 години е во хармоничен брак со својата сограѓанка Љубица со која има две деца., синот Благојче и ќерката Лана.

Министерот за одбрана, како што го нарекуваат македонските навивачи, пред точно една година правеше свадба во Скопје. Борко Ристовски и неговата избраничка Николина која по потекло е од Куманово, склучија граѓански брак во 2018 година кога и се роди нивниот син Душан.

Повеќе детали читајте на ЖЕНСКИ МАГАЗИН ТУКА.

Можеби ќе ве интересира

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата