16 Септември, 2019
0.0172

Лоша усогласеност, локни само за спиење: Стилот на Катица Јанева

Објавено во: Стил 06 Септември, 2019

Нејзината тежина никако не смее да ѝ биде хендикеп, посебно во облекувањето. Ако сте дебели, тоа не значи дека не треба да бидете убаво стилизирани. Клучот е во умереноста и свесноста за вашата фигура. Катица Јанева како да сака да биде уште повеќе дебела со својата облека. Припиени фустани и блузи кои никако не смее да ги носи, таа ги форсира. На крајот нормално е да не биде задоволна од изгледот.

Во одредени ситуации точно ги има погодено комбинациите, токму она што треба да го носи, а тоа е облека која ја следи линијата на телото, но е ширка, еднобојни туники кои го прекриваат задникот, стомакот и половината, како и широки панталони или пак долги здолништа.

Анализата на стилот на Катица Јанева која е трета осомничена во случајот Рекет погледнете го на Женски магазин тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?

Совети за успех од Џек Ма

Совети за успех од Џек Ма

(ФОТО) Какви тајни крие пештерата Пешна: Каде се крие златото на Крали Марко?

(ФОТО) Какви тајни крие пештерата Пешна: Каде се крие златото на Крали Марко?

Ќерка ми замина, сама се борам со болеста на внукот: Искрено со Маја Оџаклиевска

Ќерка ми замина, сама се борам со болеста на внукот: Искрено со Маја Оџаклиевска

И болката со тебе поминува: Бојан Илиевски за искушенијата

И болката со тебе поминува: Бојан Илиевски за искушенијата

Денот на независноста

Денот на независноста

Најголемите машки модни гревови- големината е најбитна или не?

Најголемите машки модни гревови- големината е најбитна или не?