12 Декември, 2018
0.3493
    ALK 8298.81    0.33%     BESK 9000    0%     FERS 67900    -3%     GRNT 809.83    -0.13%     KJUBI 1590    2.58%     KMB 5145.51    1.65%     KONZA31 315    0%     MPT 47500    1.06%     MTUR 4900    1.03%     PKB 14300    -4.03%     PTRS 3075    0%     RMDEN16 97    -0.31%     RMDEN17 96.5    0%     STB 1290    0.78%     STIL 120.22    -1.46%     TNB 14170.18    0.14%     TTK 1280    2.78%     UNI 2300    3.09%     VROS 14640    0%

“ЛУКОИЛ Македонија” повторно прогласена за најдобра фирма-ќерка на Лукоил надвор од Русија

Објавено во: Мои пари 01 Август, 2014

Групацијата „ЛУКОИЛ” - една од најголемите меѓународни нафтено-гасни компании ја прогласи компанијата „ЛУКОИЛ Македонија” за најдобрa компанија помеѓу своите фирми-ќерки кои оперираат во триесет земји од светот, надвор од Русија. Со решение на раководството на Компанијата „ОАД ЛУКОИЛ”,  ЛУКОИЛ Македонија ДООЕЛ Скопје по вторпат се здоби со признание за „Најдобро претпријатие за 2013 година“. За изминатите 9 години, колку што „ЛУКОИЛ Македонија” постои на пазарот, ова е втора награда од ваков тип, со која се валоризираат успехот и достигнувањата во работењето, квалитетот на услугите,  проширувањето на мрежата и финансиските резултати. Првпат признание од ваков тип компанијата ЛУКОИЛ Македонија доби во 2011 година. Истата година компанијата ЛУКОИЛ Македонија ги пласираше на пазарот новите горива „ЕКТО“ од ЛУКОИЛ. „ЛУКОИЛ Македонија” го зголеми бројот на бензински станици во земјава и денес тој изнесува 26.  Ова е период кога стануваат видливи и впечатливи резултатите од повеќегодишниот труд во Македонија. Во досегашното работење во Македонија “ЛУКОИЛ” наметна нови и повисоки стандарди  на работа во нафтениот бизнис и во изградбата на бензинските станици, со што позитивно влијаеше врз промената на концепцијата и подобрување на конкуренцијата на пазарот, велат од компанијата. „Оваа награда за нас е комплимент но, и обврска да бидеме иновативни и подобри“, изјави по овој повод генералниот директор на “ЛУКОИЛ Македонија” Андреј Куку. Светскиот познат бренд  “ЛУКОИЛ”  - една од најголемите меѓународни нафтено - гасни компании, денес обезбедува 2,2% од светската нафта.

Можеби ќе ве интересира

Санирани дефекти на овие локации

Санирани дефекти на овие локации

Утре прекин на водоснабдувањето на три улици

Утре прекин на водоснабдувањето на три улици

Македонски Телеком ja има најдобрата мрежа во Македонија и во 2018 година

Македонски Телеком ja има најдобрата мрежа во Македонија и во 2018 година

Barcaffè espresso освои две златни медали на меѓународниот натпревар на дегустација на кафе во Милано

Barcaffè espresso освои две златни медали на меѓународниот натпревар на дегустација на кафе во Милано

Познати Кумот и здравичарот за Бадник 2019

Познати Кумот и здравичарот за Бадник 2019

Прилеп добива сигурно снабдување со електрична енергија за идните 20 години

Прилеп добива сигурно снабдување со електрична енергија за идните 20 години

За прв пат децата уживаа во Новогодишниот свет на бајките

За прв пат децата уживаа во Новогодишниот свет на бајките

Нема вода на следните улици

Нема вода на следните улици

Нема вода на следните улици

Нема вода на следните улици