10 Декември, 2018
0.3132
    ALK 8149.06    0.8%     GRNT 810.87    1.36%     KMB 4932.79    2.35%     MPT 46443.88    0.75%     MTUR 4850    -0.58%     MZPU 607    0%     OHB 6545.4    1.52%     PTRS 3075    0%     RMDEN16 97    1.04%     RMDEN17 96.5    0%     RZLV 68    0%     SBT 1802    -7.59%     STB 1278.3    1.18%     STIL 121    0.83%     TEL 295    0%     TNB 13999.97    0%     TTK 1233    -0.91%

Македонците знаат да уживаат во луксуз: Интервју со Наталија Ваневска, туристички водич во Дубаи

Објавено во: Стил 10 Октомври, 2018

Наталија Ваневска е професионален туристички водич, која последниве четири години работи во дубаи. Во ОАЕ, со семејството таа живее од 2007 година. Во приказната за Женски магазин, Наталија раскажува со какви туристи се среќава, што ѝ недостасува од Македонија, и каков е животот на жените во Емиратите.

* Од кога работите како професионален туристички водич?

- Kако професионален туристички водич работам веќе 4 години со поголем број туристички агенции во Македонија, Босна и Херцеговина, Србија, Црна Гора и Хрватска. Ги водам групите кои доаѓаат од бившите југословенски простори бидејќи одлично ги говорам и тие јазици. Кога зборуваме за Македонија, многу често сум ангажирана од туристичката агенција Фибула Травел.

Целото интервју читајте го на Женски магазин тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Лепа Брена најпровокативна до сега

(ФОТО) Лепа Брена најпровокативна до сега

(ВИДЕО18+) ВЛЕГЛЕ ВО НАПУШТЕНА ВИЛА И ЗАТЕКНАЛЕ СТРАВИЧНА СЦЕНА: Ѕидовите откриле ужасни злосторства

(ВИДЕО18+) ВЛЕГЛЕ ВО НАПУШТЕНА ВИЛА И ЗАТЕКНАЛЕ СТРАВИЧНА СЦЕНА: Ѕидовите откриле ужасни злосторства

(ФОТО) Каков е актерот Дритон Вејсели кога не е Талат од „Преспав“

(ФОТО) Каков е актерот Дритон Вејсели кога не е Талат од „Преспав“

Знае да зборува 7 јазици и уредува блогови: Интервју со талентираниот Емрах Јусуфоски

Знае да зборува 7 јазици и уредува блогови: Интервју со талентираниот Емрах Јусуфоски

Ако мора некој да е прв, зошто да не си ти: Храбрата Менди Хичсон, прва жена воен пилот во Велика Британија

Ако мора некој да е прв, зошто да не си ти: Храбрата Менди Хичсон, прва жена воен пилот во Велика Британија

Митови или вистини

Митови или вистини

(ФОТО) ПРВИОТ ВЕРЕНИК Ѝ БЕШЕ КОЛЕГА: СИТЕ МАЖИ НА СЕВЕРИНА

(ФОТО) ПРВИОТ ВЕРЕНИК Ѝ БЕШЕ КОЛЕГА: СИТЕ МАЖИ НА СЕВЕРИНА

(ВИДЕО) ЖИРИТО ЗАНЕМЕ КОГА ОВА ДЕВОЈЧЕ ОТВОРИ УСТА: И вие ќе заплачете!

(ВИДЕО) ЖИРИТО ЗАНЕМЕ КОГА ОВА ДЕВОЈЧЕ ОТВОРИ УСТА: И вие ќе заплачете!

Религиозна и ненаметлива: Која беше првата сопруга на Никола Груевски

Религиозна и ненаметлива: Која беше првата сопруга на Никола Груевски