20 Февруари, 2019
0.3118
    ALK 8426.71    0.33%     CEVI 900    0%     GRNT 820.24    0.05%     KMB 5540.25    0.52%     MPT 51523.09    0.29%     MTUR 5100    -0.21%     OHB 6800.4    1.21%     REPL 75000    0%     RMDEN16 98.11    -0.09%     RZUS 108    2.86%     SBT 2618.86    8.55%     STB 1254.88    0.18%     TEL 315    0.16%     TNB 15500    0.03%     TTK 1379.91    -0.01%     UNI 2285.84    2.07%

Македонците знаат да уживаат во луксуз: Интервју со Наталија Ваневска, туристички водич во Дубаи

Објавено во: Стил 10 Октомври, 2018

Наталија Ваневска е професионален туристички водич, која последниве четири години работи во дубаи. Во ОАЕ, со семејството таа живее од 2007 година. Во приказната за Женски магазин, Наталија раскажува со какви туристи се среќава, што ѝ недостасува од Македонија, и каков е животот на жените во Емиратите.

* Од кога работите како професионален туристички водич?

- Kако професионален туристички водич работам веќе 4 години со поголем број туристички агенции во Македонија, Босна и Херцеговина, Србија, Црна Гора и Хрватска. Ги водам групите кои доаѓаат од бившите југословенски простори бидејќи одлично ги говорам и тие јазици. Кога зборуваме за Македонија, многу често сум ангажирана од туристичката агенција Фибула Травел.

Целото интервју читајте го на Женски магазин тука.

Можеби ќе ве интересира

Моето време и Твоето време

Моето време и Твоето време

Ги презираше децата: Животната приказна на Карл Лагерфилд

Ги презираше децата: Животната приказна на Карл Лагерфилд

Мудра приказна: Не откривај си ја душата пред сите!

Мудра приказна: Не откривај си ја душата пред сите!

Му позирале Катрин Данев и Миранда Кер: Женски Магазин на средба со Алесандро Капочиа, фотограф на Вог

Му позирале Катрин Данев и Миранда Кер: Женски Магазин на средба со Алесандро Капочиа, фотограф на Вог

Цел живот ми кажуваа дека се движам и се однесувам како машко: Емотивно обраќање на Тамара

Цел живот ми кажуваа дека се движам и се однесувам како машко: Емотивно обраќање на Тамара

Најголем ризик е да не ризикуваме: Интервју со д-р Жарко Костиќ, мотивациски говорник

Најголем ризик е да не ризикуваме: Интервју со д-р Жарко Костиќ, мотивациски говорник

Сакаш слобода? Заслужи ја!

Сакаш слобода? Заслужи ја!

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

Ренесанса во Маврово: Се купуваат се повеќе карти онлајн

Ренесанса во Маврово: Се купуваат се повеќе карти онлајн