07 Август, 2022
0.0227

МАКЕДОНЕЦОТ ГОРАН АНГЕЛЕСКИ НОВ ГЛАВЕН ФИНАНСОВ ДИРЕКТОР ВО А1 ХРВАТСКА - нов предизвик по долги години искуство во А1 Македонија

Објавено во: Економија 30 Јуни, 2022

Добивај вести на Viber

Дека Македонците се успешни не само кога работат во домашни фирми во земјава, туку и во странски компании, говори уште една вест која доаѓа од Хрватска. 

Имено, телекомуникациската компанија А1 Хрватска, која преку А1 Македонија е еден од најсериозните играчи на македонскиот пазар,објави дека нов главен финансиски директор таму ќе биде Македонецот Горан Ангелески, кој доаѓа од А1 Македонија, по долги години искуство и знаење стекнати во компанијата.

Оваа информација А1 Хрватска ја објави на социјалната мрежа Линкедин, каде информираат и дека досегашниот главен финансиски директор заминал надвор од компанијата.

„Имаме голема промена во # А1тим! По три години поминати во А1 Хрватска на позицијата главен финансиски директор, Горан Манестар кариерата ја продолжува надвор од компанијата, а на негово место доаѓа Горан Ангелески, кој беше главен финансиски директор и контролор во А1 Македонија. Со повеќе од 16 години искуство во телекомуникацискиот сектор и богато искуство и знаење на компанијата, Горан ќе придонесе за понатамошен развој на бизнисот во # А1Хрватска и # А1Македонија“, стои во објавата на А1 Хрвтска. 

Ангелески е подготвен за новиот предизвик.

„Ќе продолжиме да работиме на ефикасност во управувањето со трошоците и имплементација на дигитални процеси, со цел да обезбедиме одржливост на бизнисот и да бидеме подготвени за сите надворешни предизвици“, изјавил Горан Ангелески. 

Компанијата А1 Хрватска, како што пишув на Линкедин, на двајцата Горановци им посакува многу успех во новите деловни предизвици.

Н.Н.Ф.

Фото: Линкедин

Можеби ќе ве интересира

Бројните пожари и високите температури не се доволна причина, нашиот јужен сосед се враќа на јагленот

Бројните пожари и високите температури не се доволна причина, нашиот јужен сосед се враќа на јагленот

ОТВОРЕН БАЛКАН ВОДИ КОН ПОГОЛЕМА РАЗМЕНА НА РАБОТНИЦИ, нема веќе визи за граѓаните

ОТВОРЕН БАЛКАН ВОДИ КОН ПОГОЛЕМА РАЗМЕНА НА РАБОТНИЦИ, нема веќе визи за граѓаните

Срби во последните неколку месеци купиле 15.000 недвижнини на Халкидики

Срби во последните неколку месеци купиле 15.000 недвижнини на Халкидики

Украина од 1 септември започнува со приватизација

Украина од 1 септември започнува со приватизација

ММФ до владите: Не ја субвенционирајте скапата струја, нека ја плаќаат цела потрошувачите

ММФ до владите: Не ја субвенционирајте скапата струја, нека ја плаќаат цела потрошувачите

Четврт бурек за скоро време би можел да достигне 100 денари

Четврт бурек за скоро време би можел да достигне 100 денари

„Бетон“ вели дека наишол на опструкции од Народна банка и Државни патишта во последното бележење на загуба

„Бетон“ вели дека наишол на опструкции од Народна банка и Државни патишта во последното бележење на загуба

ЕВН: Голем интерес кај домаќинствата за продажба на електрична енергија

ЕВН: Голем интерес кај домаќинствата за продажба на електрична енергија

Житото од Украина се доставува низ целиот свет

Житото од Украина се доставува низ целиот свет