28 Мај, 2020
0.0398

Маријана ќе стане баба, се радувам и се плашам за неа: Росана за сестрата близначка

Објавено во: Стил 31 Март, 2020

Пејачката Росана Сариќ- Тодоровска го прифати популарниот предизвик на Фејсбук и постави две постари фотографии од неа и од својата сестра близначка, Маријана. „Погодувајте која е Маријана, а која Росана“, напиша Росана до сликата од детството.

Сестрите близначки чии песни „Признавам“, „Едно срце имам душо“, „Стој“, станаа евергрини се немаат видено од минатото лето кога Маријана која долги години живее во Австралија беше во Скопје. Росана на својата сестра ѝ ја посвети песната „Спомени“ на ланскиот „Макфест“. 


Можеби ќе ве интересира

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

(ФОТО) Повеќе не е црна: Зорица Заева конечно смени боја на коса

(ФОТО) Повеќе не е црна: Зорица Заева конечно смени боја на коса