24 Април, 2019
0.0367

Масажа и јога за долг и среќен живот: Приказна за женскиот тим физиотерапевти од „Синерџи фитнес и спа“

Објавено во: Стил 27 Февруари, 2019

Студиото „Синерџи фитнес и спа “ постои веќе 4 години, и интересно е што женски тим на физиотерапевти се грижи за здравјето на клиентите. За нивната работа и за тоа колку клиентите се грижат за свето здравје, рзговаравме со четири дами: Надица Ристова, Марија Џингова, Симона Накова и Ана Поповска. 

„ Гoрди сме на бројните клиенти кои не посетуваат секојдневно, а таа бројка се зголемува од ден на ден. Работиме на тоа да одржиме некое ниво со кое ќе се разликуваме од другите, да донесеме иновации за да го задржиме вниманието на старите клиенти и се стремиме да придобиеме нови се разбира. Од првиот момент од кога е отворен центарот нудиме масажи, а со оглед на тоа дека имаме поголема побарувачка од клиентите тимот на физиотерапевти се зголемува, некој од нас се од самиот полеток на функционирање на центарот, а потоа се придружија и нови кои донесоа нова енергија“, вели Надица Ристова. 

Ристова додава дека тимот нуди широка лепеза на третмани кои ги работи во зависност од потребите на нивните клиенти. Најчесто барани се спортска, медицинска и релакс масажа, а тука се лимфна и антицелулитна масажа.

Повеќе детали читајте на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Ај доста глумиме

Ај доста глумиме

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Цената на слободата

Цената на слободата

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува