16 Февруари, 2020
0.0231

Мед и млеко

Објавено во: Стил 15 Јануари, 2020

Животот (не) е мед и млеко.

Може да биде блескав но и безмилосен.

Еднаш ангел, другпат ѓавол.

И во Скопје и во Холивуд.

Можеш да бидеш славен без пари, и богат, а анонимен.

Да изгледаш како победник, а всушност си бил жртва.

Да те паметат по улогите, по моќта, по богатството, по изгледот и гардеробата, по скандалите, браковите и разводите, зависи дали сте биле вредни како пчели или сте летале од цвет на цвет.

Можеш да го гушкаш Оскар, а да не го освоиш, а можеш да имаш и Џокер во ракавот, па сѐ да изгубиш.

Целата колумна на Лејла Сабит читајте ја на Женски магазин тука.

Можеби ќе ве интересира

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Се обидоа да ми го згазат достоинството: Искрено интервју со Цветанка Ласкова

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Љубов, вино.. и животот е веќе поубав

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Децата бараат внимание, се друго им е помалку важно: Разговор со Весна Велкова, педагог

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина

Родителите секогаш се во првиот ред: Интервју со кошаркарките Кристина, Матеа и Албина

И тапанарите имаат свој Коби Брајант: Искрена приказна на Гаро Тавитјан

И тапанарите имаат свој Коби Брајант: Искрена приказна на Гаро Тавитјан

Накитот на Оскарите 2020: Ѕвездите носеа дијаманти од 50 милиони долари

Накитот на Оскарите 2020: Ѕвездите носеа дијаманти од 50 милиони долари

Холивудски приказни

Холивудски приказни

„Паразит“ доби Оскар за најдобар филм, за најдобри улоги со Оскари се закитија Жоакин Феникс и Рене Зелвегер

„Паразит“ доби Оскар за најдобар филм, за најдобри улоги со Оскари се закитија Жоакин Феникс и Рене Зелвегер