28 Мај, 2022
0.0223

МИХАИЛ ПАНОВСКИ: Од двете страни за прв пат имаме добри и чесни луѓе, да се искористи шансата да се реши проблемот со Бугарија

Објавено во: Македонија 19 Јануари, 2022

„Досега проблемот го решаваа, благо да кажам луѓе компромитирани во криминалот, од двете страни“, порача поранешниот пратеник Михаил Пановски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21.

Тој вели дека сега за прв пат имаме двајца нови и чесни луѓе, мислејќи на премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков.

„Сум го анализирал Кирил Петков, тој е успешен бизнисмен кој досега немал врска со буџетот и тоа е многу важно. Ковачевски, немал и тој допир, освен во претходната една година. Заменик министер за финансии за мене е маргинална функција.Имаме од двете страни добри и чесни луѓе да го решат овој проблем и Македонија мора да ја искористи оваа шанса. Ако од функцијата отиде еден од нив или двајцата, прашање е уште колку долго време ќе останеме во оваа ситуација“, рече Пановски.

Можеби ќе ве интересира

Со нов Закон ќе се деполитизира администрацијата

Со нов Закон ќе се деполитизира администрацијата

Осомничените за измама при купување парцели за изградба на фотонапонски централи на распит во Кривичниот суд

Осомничените за измама при купување парцели за изградба на фотонапонски централи на распит во Кривичниот суд

Шаќири: Стручното образование обезбедува побрзо финансиско осамостојување

Шаќири: Стручното образование обезбедува побрзо финансиско осамостојување

Премиерот Ковачевски на гости кај игуменот на манастирот Св. Јован Бигорски, Епископ Антаниски г. Партениј

Премиерот Ковачевски на гости кај игуменот на манастирот Св. Јован Бигорски, Епископ Антаниски г. Партениј

Две лица уапсени поради киднапирање и закани упатени кон трето лице

Две лица уапсени поради киднапирање и закани упатени кон трето лице

ССМ: Бесими да си прочита што му е предвидено во Закон и во Колективен договор

ССМ: Бесими да си прочита што му е предвидено во Закон и во Колективен договор

ПЕЦАКОВ, КУЗЕСКА, МИТЕВА... „СЛОЖНО“ ВО АМЕРИКА - новите ѕвезди на политиката во Македонија се на студиски престој во САД

ПЕЦАКОВ, КУЗЕСКА, МИТЕВА... „СЛОЖНО“ ВО АМЕРИКА - новите ѕвезди на политиката во Македонија се на студиски престој во САД

18-годишник со „Пасат“ усмрти пешак

18-годишник со „Пасат“ усмрти пешак

СЕ ОГЛАСИ БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: Голема грешка беше Договорот со Бугарија и формирањето на Мешовитата историска комисија

СЕ ОГЛАСИ БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ: Голема грешка беше Договорот со Бугарија и формирањето на Мешовитата историска комисија