19 Август, 2019
0.0209

Миле Јанакиески пред излегување од притвор, го прекинал штрајкот со глад

Објавено во: Македонија 16 Јули, 2019

Миле Јанакиески, поранешниот министер за транспорт и врски, е пред излегување од изстражниот затвор вп Шутка откако го прекинал двонеделниот штрајк со глад.

Ваквата одлука ја донел на барање од медицинскио тим, кој го советувал да престане со тоа за да може да ја издржи терапијата што ја прима во притворот. Минатат недела тој беше пренесен во ГОБ „8 Септември“ каде што му беше укажано дека медицинскиот третман ќе го добива исклучиво во Шуто Оризари.

Неговата одбрана очекува Обвинителството во наредниот период да донесе предлог за поблага мерка, според која нивниот клиент би можел да замине во куќен притвор, по неговото спроведување за службени пропусти со државно градежно земјиште.


Можеби ќе ве интересира

Кичеец и пензионерката на која и легнале 720 илјади евра биле на распит

Кичеец и пензионерката на која и легнале 720 илјади евра биле на распит

Како Фетаи го коментира „Рекет“

Како Фетаи го коментира „Рекет“

Изгасен пожарот кај Пинтија

Изгасен пожарот кај Пинтија

СОНЧЕВО И ТОПЛО: Какво време не очекува оваа работна недела?

СОНЧЕВО И ТОПЛО: Какво време не очекува оваа работна недела?

Колку градови може да ни испразни заминувањето во Германија?

Колку градови може да ни испразни заминувањето во Германија?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пожари во Скопје, АРМ слави роденден

ФОКУС НА ДЕНОТ: Пожари во Скопје, АРМ слави роденден

Пожарот кај Пинтија уште гори-ќе се дежура и ноќеска

Пожарот кај Пинтија уште гори-ќе се дежура и ноќеска

СКОПЈЕ: Еден пожар ставен под контрола, друг избувнал кај Сопиште

СКОПЈЕ: Еден пожар ставен под контрола, друг избувнал кај Сопиште

Димитров се огласи за случајот „Рекет“

Димитров се огласи за случајот „Рекет“