19 Август, 2019
0.0158

Москино го претстави најновиот парфем за мажи

Објавено во: Стил 16 Јули, 2019

Новиот парфем го носи називот „Toy Boy“ и на мажите им нуди моќни и долготрајни мирисни ароми...

Популарната модна компанија, ги израдува сите мажи со новиот парфем кој е креиран со цел припадниците на посилниот пол да мирисаат заносно и мажествено, а воедно да остави деловен, елегантен и заводлив впечаток на сите кои ќе поминат покрај нив. Праска, бибер, орев, магнолија, роза и сандалово дрво, се само некои од мирисите кои се комбинирани во овој парфем и кои го прават еден од најомилените мириси за ова лето.

Целиот текст прочитајте го на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира

Од љубов до омраза

Од љубов до омраза

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Прелепотице, заедно сме

Прелепотице, заедно сме

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Ние сме женски тим во потрага по совршенство: Интервју со Соња Николовска, бренд менаџер на Био Доместик

Ние сме женски тим во потрага по совршенство: Интервју со Соња Николовска, бренд менаџер на Био Доместик

Те сакам до небото

Те сакам до небото