19 Февруари, 2019
0.3040
    ALK 8399.04    0.8%     GRNT 819.84    1.13%     KMB 5511.54    1.71%     MKSD 200    1.89%     MPOL 378.85    1.57%     MPT 51376.33    -0.05%     MTUR 5110.78    0.21%     OHB 6719.33    0.29%     RZUS 105    7.14%     SBT 2412.53    3.16%     STB 1252.62    0.27%     STIL 125.5    2.87%     TEL 314.49    1.23%     TKVS 5250    -0.09%     TNB 15495.99    1.28%     TTK 1380    0%     UNI 2239.38    0.87%     ZILU 251.3    2.15%

МОЖЕ ДА СЕ ЗАРАБОТИ БРЗО: Засадете и за неколку месеци парите двојно ќе се вратат

Објавено во: Агробизнис 07 Септември, 2018

Во Србија добар бизнис е да се засади спанаќ, ротквица или зелена салата затоа што за неколку месеци парите се враќаат назад. 

Ако засадите зелена салата и вложите 1000 евра, тогаш ќе ви се вратат 2000 евра. 

Експерите сметаат дека е подобро зеленчуците да се засадат под пластеник, затоа што така даваат побогат род. 

Есенското производство трае од средина на август до средина на септември.

Есенското производство има повеќе бенефити, а најважен  е економскиот аспект. 

Зелената салата е лесна за производство, секогаш е барана и може да се продаде. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

(ВИДЕО) Почнале од нула, а денес за нивното сирење слушнале и во Египет

Николовски: Поддршката за набавка на приплоден добиток ја зголемуваме на 90 милиони денари

Николовски: Поддршката за набавка на приплоден добиток ја зголемуваме на 90 милиони денари

(ВИДЕО) НЕ НИ СОНУВАЛ КАДЕ ЖИВОТОТ ЌЕ ГО ОДНЕСЕ: Овој човек одгледува јојоба

(ВИДЕО) НЕ НИ СОНУВАЛ КАДЕ ЖИВОТОТ ЌЕ ГО ОДНЕСЕ: Овој човек одгледува јојоба

Платежните агенции на Македонија и Црна Гора ја официјализираа соработката

Платежните агенции на Македонија и Црна Гора ја официјализираа соработката