21 Јули, 2019
0.0186

Можеш да бидеш сѐ што ќе посакаш

Објавено во: Стил 13 Мај, 2019

Низ годиниве научив дека човек сам себе ако се ограничи, ќе биде несреќен. Поарно пробајте го дури и она во што не сте сигурни дали ќе се снајдете па макар и да не успеете, отколку да не се ни обидете.

На прашањето зошто пишувам, единствен одговор што можам да дадам е „за да преживеам“. Позната по тоа дека не сум социјална и дека повеќето од времето го поминувам сама, ова е мојот начин како да кажам се’ што ми лежи на душа. Да си олеснам, не ретко и да ви олеснам, оти поистоветувањето знае да биде вистински благослов. Пишувањето никогаш не ми било хоби, туку потреба. Или што би рекла баба ми, си ја најдов плетката во животот. Не ме бива за домаќински работи (што и не е за пофалба), ама би ве излажала ако кажам дека се потресувам околу тоа. Хоби немам, освен одвреме-навреме што плетам алки (има на интернет како се прави тоа од волница), а порано си купував монистри и правев накит кој го подарував, оти не сум нешто по носењето накит. Некои велат дека од накит ги носеше очите, а кај мене се тоа очилата.

Целата колумна на Ана Бунтеска читајте ја на Женски магазин, тука.


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ВИДЕО) Како изгледа подврзување на желудник: Хит зафат за слабеење кој и го припишуваат на Катица Јанева

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

(ФОТО) 3 европски дестистинации создадени за летен одмор и незаборавни моменти

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?

Како да ја елиминирате главоболката за 60 секунди?