24 Март, 2019
0.2557
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

Му раскинав на дечкото па ослабев: Весна Бејби го раскажа целиот живот во стендап шоу

Објавено во: Стил 14 Март, 2019

Сосема искрено, духовито, енергично и со многу љубов, Весна Бејби Петрушевска ги раскажа најважните епизоди од својот живот, на стендап шоуто „Влези, не се соблакај“. Вечерва во МНТ, пред полна сала и многу нејзини пријатели, Весна прослави актерски јубилеј, или како што вели- „25 години брак со МНТ“.

За својот брак, зборуваше отворено. Од моментот кога поранешниот сопруг го запознала додека во жолта тренерка трчал на кеј, преку првата брачна ноќ во која таа очекувала да водат љубов, а тој како што вели Бејби, броел пари, па сѐ до моментот во кој пријател од Белград им прогнозирал дека ќе се разведат.

Целиот телст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Сите жени на Никола Груевски

Сите жени на Никола Груевски

(ФОТО) Шекеринска и сопругот на концерт на Бреговиќ

(ФОТО) Шекеринска и сопругот на концерт на Бреговиќ

(ФОТО) Одамна си забранив било какво планирање: Васко од К-15 ужива со сопругата во Австралија

(ФОТО) Одамна си забранив било какво планирање: Васко од К-15 ужива со сопругата во Австралија

ПРАЗНИК СО МНОГУ ОБИЧАИ: Вистинската причина зошто денес се слават Младенци

ПРАЗНИК СО МНОГУ ОБИЧАИ: Вистинската причина зошто денес се слават Младенци

Децава се среќни само зашто работат: Приказната за „Амбрела“, првиот локал кој вработува лица со попреченост

Децава се среќни само зашто работат: Приказната за „Амбрела“, првиот локал кој вработува лица со попреченост

Кони Маркова: „Имав 12 години кога за прв пат почувствував страв и згрозеност“!

Кони Маркова: „Имав 12 години кога за прв пат почувствував страв и згрозеност“!

Не можев да бирам, ама среќна сум што те имам!

Не можев да бирам, ама среќна сум што те имам!

Сакам да танцувам во спотовите на нашите пејачи: Интервју со Цако

Сакам да танцувам во спотовите на нашите пејачи: Интервју со Цако

Пуштете го другиот да биде победник, а Вие имајте сопствен мир

Пуштете го другиот да биде победник, а Вие имајте сопствен мир