19 Јуни, 2019
0.0258

На синот му ја посветив новата колекција: Интервју со дизајнерката Маја Кикириткова

Објавено во: Стил 07 Март, 2019

На нејзиниот син Лазар со кој вели дека созреала, и на сите жени, мајки, модната дизајнерка Маја Кикириткова им ја посвети новата колекција „Елеазар“. Во интервјуто за Женски магазин, таа зборува за враќањето на модната сцена со оваа колекција и за уште многу мали нешта кои за неа се инспирација. 

* Со Брендот ЕЛЕАЗАР, се враќате на модната сцена во Македонија, каква колекција ќе видиме од вас?

- За Елеазар е виновен мојот син Лазар, со него созреав, станав мајка, станав жена, па токму и оваа колекција е созреана, женствена, колекција каде ќе можат да се пронајдат многу жени, колекција која ќе може да се носи од утро до вечер, благодарениe на удобноста која ја даваат дизајните и природните материјали. Знаеме дека живееме динамичен и брз живот, излегуваме рано наутро, доаѓаме доцна навечер, во меѓувреме многу состаноци со различни луѓе, па мораме да изгледаме секогаш убаво, а воедно тоа и да е удобно. Токму оаа колекција е наменета за тоа. Жената во Елеазар секогаш ќе биде уникатна, а воедно ќе се чувствува удобно и женствено.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

(ФОТО) Евтини и удобни: Рамни сандали кои ќе ги носиме цело лето

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор