15 Јули, 2020
0.0256

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Објавено во: Стил 17 Октомври, 2019

По три години пауза, Искра Канзурова поворно се врати на телевизија, во емисијата „Добар ден, секој ден“, на Алфа телевизија. Шармантната водителка која има долгогодишно Тв искуство и е препознатлива по својот специфичен смисол за хумор и начин на комуникација со соговорниците, вели дека враќањето пред камерите многу ја исполнува. 

„На ТВ ми е вистинска релаксација, во убаво друштво, со убави луѓе и одлична екипа. Нова енергија и нова свежа провејува во „Алфа“. Се работи турбо. Мило ми е што имаше ребрендирање и многу нови псила роекти“, вели Искра која емисијата ја води со колешките Ирена Спировска, Анкица Стојановска-Митровска и Ивана Илиевска, секој ден од 12 до 16 часот. И претходниот нејзин Тв проект, „Семеен магазин“ беше на истата фреквенција. 

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата