12 Јули, 2020
0.0354

Најбогатиот човек на светот прв пат ја „провози“ својата луксузна јахта: Луѓето застануваа да се фотографираат

Објавено во: Стил 04 Август, 2019

Фотографиите од јахтата укотвена во популарното турско летувалиште Дача наголемо кружи на Твитер, а приказната е дека американскиот милијардер Џеф Безос за нејзе дал дури 400 милиони долари.

Супер - јахтата е долга 136 метри и може да прими до 22 гости, со 54 - те членови на екипажот. Има 36 кабини, вклучувајќи 11 ВИП кабини и четири палуби за брод, базен од 12 метри, писта за хеликоптер. 

Безос не е виден на јахтата или барем не е фотографиран на неа. Поописно може да добиете на Машки Магазин.


Можеби ќе ве интересира

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот

Никогаш не се лутеше, се решаваше со насмевка: Таткото на Влатко Илиевски за споменот на синот