16 Ноември, 2019
0.0179

Најголемите машки модни гревови- големината е најбитна или не?

Објавено во: Стил 09 Септември, 2019

Уверете се и проценете.

Тие мислат на други работи кога се облекуваат - натпревар, нова работа, пиво со момците. Затоа мажите лесно ги занемаруваат деталите, а токму овие детали се најважни за добар стил.Се чини дека мажите без многу размислување, гледаат само да им е удобно. Затоа, често пати се жалат на модните престапи. Најпознати од нив се белите чорапи на фини чевли, но тоа сигурно не е единствениот моден прекршок во машкиот свет. Премногу долга или премногу кратка вратоврска или премногу високи панталони тешко може да се наречат добар стил.

Целиот текст прочитајте го на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

Колку заработуваат најпознатите спортисти на светот од Инстаграм објавите?

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата