12 Декември, 2019
0.0175

Најмудрите совети од Бред Пит кои ќе ви помогнат да си го зачувате бракот

Објавено во: Стил 18 Јули, 2019

Популарниот актер Бред Пит помина низ многу тежок период откако се разведе со сојата долгогодишна сопруга, Анџелина Џоли...

Бред Пит и Анџелина Џоли ја започнаа својата романтична врска при снимањето на филмот „Господин и Госпоѓа Смит“, додека Пит во тоа време се уште беше во врска со актерката, Џенифер Анистон. За многу брзо време, овој пар застана на лудиот камен и од тогаш во јавноста беа познати како Бренџелина. Тие станаа едни од најсаканите, но и најдолготрајните холивудски парови, а фановите едноставно ги обожаваа.

Сепак, сите убави работи мора еднаш да завршат, па така и тие, после 11 години брак се разведоа. Бред призна дека долго време бил депресивен и дека самиот се смета како одговорен за распаѓањето на овој брак, па затоа одлучи да им помогне на сите мажи низ светот и да ги посоветува, како тие би можеле да ги зачуваат своите бракови и жени кои сигурно им значат се на светот.


Советите од Бред Пит прочитајте ги на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

Дрим биг

Дрим биг

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

Толку скапи што дури и најбогатите луѓе во светот не можат да ги купат

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

ОД СТУДЕНА КЛУПА ДО ТОПОЛ ДОМ: Животот на еден бездомник кој стана агент за недвижнини

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Државен непријател број 1: Македонска раскошна мизерија

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова

Лично сум против козметички корекции и филери: Пред огледало со Катица Марангозова