22 Септември, 2019
0.0159

Најпознатиот психијатар е сигурен: Психолошки нездравите луѓе се фанатици на здравиот начин на живот!

Објавено во: Стил 01 Септември, 2019

Карл Густав Кунг е швајцарски психијатар, светски признат основач на аналитиката и комплексната психологија.

„Психолошки нездравите луѓе се обично фанатици на здравиот начин на живот. Постојано тежнееат да конзумираат парвилна исхрана и пијалоци, не пушат цигари и не пијат вино, потребни им се многу витамини и опседнати се со аптеките.

Секогаш правилно се хранат, но никогаш не остануваат здрави до крај. Навистина, грешникот обично се чувствува подобро од победникот, бидејќи тревата секогаш расте побрзо од пченицата. Сите генијалци се жалат за тоа.

Повеќе од фасцинантното тврдење на Густав Кунг пренесува Машки Магазин.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Запросување на дното на Охридското езеро

(ВИДЕО) Запросување на дното на Охридското езеро

Сиромашниот Роналдо ме молеше за храна, син ми не ми верува: Се јави најбараната готвачка на светот

Сиромашниот Роналдо ме молеше за храна, син ми не ми верува: Се јави најбараната готвачка на светот

Мразам шопинг, фановите ми купуваат облека: Интервју со Дејвид Гарет

Мразам шопинг, фановите ми купуваат облека: Интервју со Дејвид Гарет

Да се здружиме и да и помогнеме: Јана со години се бори со редок вид на канцер

Да се здружиме и да и помогнеме: Јана со години се бори со редок вид на канцер

Око за око, лајк за лајк

Око за око, лајк за лајк

Жените полудуваат по него: Македонскиот Плејбој не се предава така лесно

Жените полудуваат по него: Македонскиот Плејбој не се предава така лесно

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?