28 Февруари, 2021
0.0198

Најскапиот половен автомобил кој се продава во Македонија

Објавено во: Стил 13 Мај, 2020

На сајтовите за тргување и огласи најчесто може да се види дека се продаваат автомобили. Има се‘ и сешто, секакви возила, од такви за во отпад па се до класа автомобили кои се доста ретки овде, ако не и единствени. Важиме за нација која сака да се „перчи„ со скап автомобил, па дури и да е половен. Токму на еден таков наидовме на страницата Пазар3. Ама не не било кој! 

Се работи за BENTLEY CONTINENTAL GT MULLINER од 2010 година. Фамозен убавец. Црна боја, помината километража од 80 000 - 84 999 километри, стил на каросерија- купе, W12, 6.0 TWIN TURBO...

А внатрешноста како во луксузен хотел... Се продава за 85.000 евра, барем според цената која е напишана.

Сите детали на Машки Магазин

Можеби ќе ве интересира

Oва се едни од најубавите цитати од легендарниот Балашевиќ

Oва се едни од најубавите цитати од легендарниот Балашевиќ