31 Март, 2020
0.0343

Накитот на Оскарите 2020: Ѕвездите носеа дијаманти од 50 милиони долари

Објавено во: Стил 10 Февруари, 2020

Накит и часовници вредни 50 милиони долари прошетаа ѕвездите синоќа на црвениот килим на 92. Оскари во Лос Анџелес. Номинираните за Оскар и презентерите  блескаа со дијамантите и смарагдите на престижните златарници како „Шопар“, „Тифани“, „Хари Винстон“, „Булгари“,  „Картие“  „Форевермарк“ и „Дејвид Веб“. 

Шарлиз Терон со накит „Тифани“

Не се само тоалетите и костумите важни за најважната филмска ноќ во светот. Изборот на вистинскиот фустан е само половина од битката. Изборот на соодветниот накит е клучниот сегмент. Ако изберат погрешен ѓердан, обетки или белегзија, ѕвездите ризикуваат да изгледаат како да излегле неспремни, или уште полошо, да бидат критикувани од новинарите кои ги следат најголемите грешки на оскаровската писта.

Антонио Бандерас со часовник „Булгари“

Бри Ларсон со накит „Булгари“

Жанел Монае со накит „Форевермарк“

Зази Бетс со накит „Булгари“

Киану Ривс со манжетни „Картие“

Леа Сејду со накит „Шопар“

Марго Роби со накит „Шанел“

Натали Портман со накит „Картие“

Рами Малек со часовник „Картие“

Реџина Кинг со накит „Хари Винстон“

Рене Зелвигер со накит „Дејвид Веб“

Скарлет Јохансон со накит „Форевермарк“

Тимоти Шаламе со брош „Картие“

Џина Дејвис во „Шопар“Можеби ќе ве интересира

Маријана ќе стане баба, се радувам и се плашам за неа: Росана за сестрата близначка

Маријана ќе стане баба, се радувам и се плашам за неа: Росана за сестрата близначка

ИЗОЛАЦИЈА: Што прават нашите ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ во време на коронавирусот?

ИЗОЛАЦИЈА: Што прават нашите ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ во време на коронавирусот?

Да не запре донирањето оброци за бездомниците: Здруженијата „Љубезност“ и „Ретвитни оброк“ хумани и во време на коронавирусот

Да не запре донирањето оброци за бездомниците: Здруженијата „Љубезност“ и „Ретвитни оброк“ хумани и во време на коронавирусот

Природно е да има заболени и меѓу оние кои даваат помош: Калина Гривчева-Старделова, претседателка на Лекарската комора

Природно е да има заболени и меѓу оние кои даваат помош: Калина Гривчева-Старделова, претседателка на Лекарската комора

Румеса ја победи леукемијата: Нема веќе боцкања и страв, само напред

Румеса ја победи леукемијата: Нема веќе боцкања и страв, само напред

Книга на денот: „Последниот Христијанин“ од Исидора Бјелица

Книга на денот: „Последниот Христијанин“ од Исидора Бјелица

Вклучете се во видео игрите на децата: Совети од психологот Христина Стефановска во време на домашниот карантин

Вклучете се во видео игрите на децата: Совети од психологот Христина Стефановска во време на домашниот карантин

Ирена Павлова - де Одорико од Венеција: Новата свест ќе го победи новиот вирус

Ирена Павлова - де Одорико од Венеција: Новата свест ќе го победи новиот вирус

Тамара Тодевска: Сите имаме иста цел, заеднички да го победиме коронавирусот

Тамара Тодевска: Сите имаме иста цел, заеднички да го победиме коронавирусот