17 Август, 2019
0.0199

Накова се разведе и се врати дома: Ми годи што не сум манекенка

Објавено во: Стил 09 Јуни, 2019

Манекенката Александра Накова веќе не се занимава со шоу-бизнис откако стана мајка на Леа. Накова пред извесен период се раздели од поранешниот кошаркар Никола Гајдаџиев и се врати во својот роден град, Гевгелија, објави Женски Магазин.

Манекенката вели дека со поранешниот сопруг останале во добри односи и грижата за ќерката им е поважна од сите несогласувања. „Решивме сѐ што имавме во интерес на ќерката. Ми годи животот во помал град и ми годи што не сум манекенка“, изјави таа. 

Накова, која важеше за една од најангажираните модели пред неколку години, вели дека сега и годи мирниот живот во помал град, и за неа нема ништо поважно од грижата за ќерката. 


Можеби ќе ве интересира

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Прелепотице, заедно сме

Прелепотице, заедно сме

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Ние сме женски тим во потрага по совршенство: Интервју со Соња Николовска, бренд менаџер на Био Доместик

Ние сме женски тим во потрага по совршенство: Интервју со Соња Николовска, бренд менаџер на Био Доместик

Те сакам до небото

Те сакам до небото

(ФОТО) Бидете уникатна на плажа: Овој костим за капење е главен хит летово

(ФОТО) Бидете уникатна на плажа: Овој костим за капење е главен хит летово

МАЛ РАЈ НА ЗЕМЈАТА: Oстров стар 4.000 години е вистинска атракција

МАЛ РАЈ НА ЗЕМЈАТА: Oстров стар 4.000 години е вистинска атракција