28 Мај, 2020
0.0343

Наша репортажа: Санторини - Најромантичното место за посета (I дел)

Објавено во: Стил 29 Октомври, 2019

Од тесните улички на Миконос до убавите плажи на Санторини, островите во Грција се омилена дестинација на туристите од целиот свет.

Тој е тн.супермодел на грчките острови, чие „лице“ е веднаш препознатливо ширум светот: карактеристичните карпи се издигнуваат од морската убавица, декорирани со бели градби.

Со својата репутација за блескави панорами, романтични зајдисонца и плажи со вулканско потекло, не е изненадувачки што различните места на островот се наоѓаат на толку многу списоци на патниците за посета


Целата репортажа читајте ја на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие

Како да се пронајде злато без детектор, па дури и кај нас: Научниците со откритие