15 Декември, 2019
0.0189

Не им придавам значење на наградите: Интервју со шахистката Бојана Бејатовиќ

Објавено во: Стил 29 Ноември, 2019

Таа е млада, надежна и перспективна личност. Шахистката Бојана Бејатовиќ зад себе има многу награди и признанија, но истите не се некоја голема сатисфакција за неа. За Хаштаг отворено проговори за нејзините почетоците кога е шахот во прашње, колку истиот е поддржан во нашата држава, но и сподели интересни работи за сите оние кои се двоумат за да започнат да се занимаваат со овој спорт.

Целото интервју читајте го на Хаштаг.мк овде.

Можеби ќе ве интересира

Како Хрват ја доживеа Македонија: Ќе ви се насолзат очите

Како Хрват ја доживеа Македонија: Ќе ви се насолзат очите

Луксузот има ново име: Ана Камчева и нејзината чанта колку еден автомобил

Луксузот има ново име: Ана Камчева и нејзината чанта колку еден автомобил

Излог

Излог

Сакам да ја гушнам Северина, да ѝ кажам дека ќе помине: Искрено интервју со Тијана

Сакам да ја гушнам Северина, да ѝ кажам дека ќе помине: Искрено интервју со Тијана

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

(ФОТО) Одличен совет за оваа сезона: Не изгледајте евтино и вулгарно во хеланки

Дрим биг

Дрим биг

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Правиме римско вино и бесквасен римски леб: Интервју со Василка Димитровска

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

Изгледа како модел: Запознајте ја најмладата премиерка во светот

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена

ПРИРОДНА И БЕЗ МНОГУ ШМИНКА - фотографијата што ја сака Елена