21 Септември, 2019
0.0239

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Објавено во: Стил 15 Август, 2019

Нивното пријателство трае 25 години. И двете првите чекори на модните писти ги направиле во раните деведесети. Татјана Стојановска беше Мис на Македонија во 1992 година, а Ирена Спировска Зимска убавица за 1993 година. Подоцна, животот и двете ги однел во сличен правец, и двете се едни од најпопуларните наши Тв лица. Убавината и грациозноста е она по што сѐ уште се препознатливи, а пријателството го негуваат и денес. Со Тања и со Ирена евоциравме спомени од златните деведесети, иако нивните манекенски приказни почнале многу порано.

„ И двете првите чекори на модните писти ги направивме многу рано, уште кога бевме ученички во средно училиште“, се сеќава Ирена Спировска, која сега е директор на маркетинг во ТВ „Алфа“. 

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Мразам шопинг, фановите ми купуваат облека: Интервју со Дејвид Гарет

Мразам шопинг, фановите ми купуваат облека: Интервју со Дејвид Гарет

Да се здружиме и да и помогнеме: Јана со години се бори со редок вид на канцер

Да се здружиме и да и помогнеме: Јана со години се бори со редок вид на канцер

Око за око, лајк за лајк

Око за око, лајк за лајк

Жените полудуваат по него: Македонскиот Плејбој не се предава така лесно

Жените полудуваат по него: Македонскиот Плејбој не се предава така лесно

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

(ФОТО) Гламур за на селска чешма: Стилот на „Манаки“

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

ПИЈАТ, ПУШАТ, СЕ ХРАНАТ НЕЗДРАВО А ЛЕСНО ДОЖИВУВААТ 100 ГОДИНИ: Ова село е мистерија за научниците

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?

Големата љубов на македонската дива: Кој е на фотографијата?

Совети за успех од Џек Ма

Совети за успех од Џек Ма

(ФОТО) Какви тајни крие пештерата Пешна: Каде се крие златото на Крали Марко?

(ФОТО) Какви тајни крие пештерата Пешна: Каде се крие златото на Крали Марко?