24 Април, 2019
0.0242

Не сакам жени над 50 години: Француски писател ги налути холивудските убавици

Објавено во: Стил 02 Март, 2019

Францускиот писател Јан Муа, беше искрен во својата изјава дека сака само млади жени. „ Многу сакам , а и повеќе ги почитувам младите жени и нивните млади тела. Многу е едноставно. Телото на 25 годишна девојка е чудесно. Но, телото на една 50 годишна жена, ниту е чудесно ниту привлечно,” изјави познатиот писател.

Погледнете ја листата на Женски магазин за тоа кои холивудски убавици „ги навреди“ писателот


Можеби ќе ве интересира

Ај доста глумиме

Ај доста глумиме

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Цената на слободата

Цената на слободата

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува