24 Септември, 2020
0.0175

Не сум исплашен, но мора да внимаваме: Еркан, лице од ранливата категорија граѓани

Објавено во: Стил 26 Март, 2020

Својата тешка судбина, 28-годишниот Еркан Ќаил ја раскажа во искреното интервју за Женски Магазин. Неговата животна патека е тешка, но инспиративна. Поради лекарска грешка станува инвалид на 15 години, но и покрај препреките кои животот постојано му ги сервира Еркан е полн со позитивна енергија која несвесно ја пренесува на луѓето околу себе.

Како вработен во НЛБ нов пензиски фонд,  откако почнаа мерките за домашна изолација,

Еко како лице од ранливата категорија граѓани, сега е ослободен од работа, седи дома и гледа да нема многу контакт со луѓе.

Можеби ќе ве интересира

Данко и Tихана Димитровски: Отидовме на одмор на Малдиви, принудно останавме 70 дена поради короната, се вративме со бебе

Данко и Tихана Димитровски: Отидовме на одмор на Малдиви, принудно останавме 70 дена поради короната, се вративме со бебе

ФОТО: Дора Бакојани во патики, Заев доследен на сината вратоврска

ФОТО: Дора Бакојани во патики, Заев доследен на сината вратоврска