22 Август, 2019
0.0196

Недоквакана

Објавено во: Стил 17 Јули, 2019

Добро бе не ти е срам да се сликаш и да ставаш на инста? Што е со сторињана бе мора да ги имаш? Види ја бе на што личи, одвратна е, СЕКОЈ ДЕН ѝ го отварам профилот значи свашта нешто става на нетов, ццц… До бескрај.

Постојат еден куп на луѓе што онануваат на туѓи профили секој ден, мрчат и зборуваат се' најлошо за нив, АМА ги следат.

Зошто го следиш тоа што не ти се допаѓа?? Зошто даваш од твоето време за омраза, злоба и негативна енергија? Не те сакам, не те следам, просто ко два и два, не те оправдувам, те негирам, не сакам да ми се појавуваш, ТЕ БЛОКИРАМ.

Не ти дремам на профил за да те хејтам, не ти мрчам на постови ко недоквакан бескичмењак, и за инает се трудам да бидам подобар од тоа што си ти, за да го живеам животот што јас го оправдувам и сакам.


Целата колумна прочитајте ја на Женски магазин.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Нуркачи: „Титаник“ бавно изчезнува во морското дно

(ВИДЕО) Нуркачи: „Титаник“ бавно изчезнува во морското дно

(ВИДЕО+ФОТО) Двојничката на Катица Јанева со урнебесен статус: Биба Додева ги насмеа сите

(ВИДЕО+ФОТО) Двојничката на Катица Јанева со урнебесен статус: Биба Додева ги насмеа сите

Професорке прости ми

Професорке прости ми

Свадба со ќерката како главна гостинка: Наташа Мерсовска се омажи во нетипична креација

Свадба со ќерката како главна гостинка: Наташа Мерсовска се омажи во нетипична креација

Се роди со 850 грама, по два месеци конечно е дома: Приказна за малиот херој Војдан

Се роди со 850 грама, по два месеци конечно е дома: Приказна за малиот херој Војдан

Од љубов до омраза

Од љубов до омраза

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци