31 Мај, 2020
0.0196

Неприродно е да не смеам да ги гушнам родителите: Водителката Елена за изолацијата

Објавено во: Стил 08 Април, 2020

Во периодот на изолација и претпазливост поради коронавирусот, водителката Елена Стојановска вели дека не е исплашена. Внимава на препораките за ограничување на движењето, но ѝ пречи што не може да ги гушне родителите кога ќе посака. 

"Нашата утринска емисија "Ја сакам Македонија" на Сител не е на пауза но со колегите воспоставивме смени од по една недела за да можеме да функционираме со помал ризик. Постојано сум во тек со сите информации и поради природата на нашата работа, но и од внимателност. Смирена сум и кога не сум на работа многу убаво ми поминува времето со семејството. Се воздржувам од непотребни излегувања но јас си ја сакам слободата како секој човек. Искрено и пред оваа ситуација многу си го сакав семејството, си го одржував домот, си правев вкусни јадења и внимавав на хигиената. Не сметам дека нешто допрва откривам!

Повеќе на Женски Магазин

Можеби ќе ве интересира

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Телефонски ќе проценуваме кој случај е итен: Др. Данчо Бизевски за новите протоколи во стоматологијата

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Модел за Плејбој и ултрадесничар - што прават наследниците на контроверзните историски личности

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

Мартин Вучиќ со емотивна порака за Драган: За мене секогаш ТАТКО над татковците!

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

(ФОТО) Мини трансформација: Македонските пејачки како мажи

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место

Дејан Митровски- УРКО: Личноста на која си телохранител ја ставаш на прво место