23 Јули, 2019
0.0187

Ние сме хумани, затоа да помогнеме: Донирајте за Кате Рујковска-требаат 5000 евра

Објавено во: Стил 16 Септември, 2018

За некого можеби 5 000 евра е сума која е ништо, но за некој ќе значи голема помош.

Семејството Рујковски ги повикува сите хумани граѓани да им помогнат со донација за нивната малолетна ќерка  Катерина Рујковска која на 25 октомври во Специјлната Болница Свети Вид во Белград ќе претрпи посебен хирушки зафат пресадување на рожница (шареница) и за таа операција им требаат 5000 илјади .

Бидејќи родителите ја немаат потребната сума за операцијата, бараат помош од граѓаните.

Ние ве замолуваме да подадете рака уште еднаш за оние на кои навистина им треба помош.

Ова е сметката каде може да донирате.


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

(ФОТО) Што морате да видите ако одите на Тасос?

Живеј пред да умреш

Живеј пред да умреш

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

Сакам да снимам реклама со Линда Еванџелиста: Интервју со Дарко Панчев

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

(ФОТО) Марлон Брандо: Необични лоши навики во исхраната на една легенда

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Внимавајте! Комбинацијата од овие два витамини може да предизвика мозочен удар

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

Погледнете како изгледа станот на Новак Ѓоковиќ

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

50 години од слетувањето на Месечината: Најголемата авантура или теорија на конспирација

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

(ФОТО) Правеле кафе на мостот, па ги казниле 950 евра и ги избркале од градот

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!

Непознати факти за Папите: Убијте ги сите, Господ си го знае своето!