20 Октомври, 2019
0.0156

Никој не рече дека ќе биде лесно: Гушнете некој денеска

Објавено во: Стил 03 Мај, 2019

Никој не рече дека ќе биде лесно - Важно е да вреди! Ова е можеби најцитираната изрека - ама е навистина вредна.

На патот во секојдневието, кон целите, кон желбите, кон соништата - навистина не е лесно. Ама секако вреди ако навистина ви вреди сонот.


А некој рекол:

„Да бидам искрен со тебе, 

немам зборови да ти олеснам, но имам 

раце за да те прегрнам, 

уши за да те ислушам кога сакаш да зборуваш

и имам срце кое ја чека твојата насмевка!


Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник