27 Мај, 2022
0.0217

Николас Кејџ чека дете со 30-години помладата сопруга: Актерот го откри полот на бебето и кое име го одбрале

Објавено во: Стил 23 Април, 2022

Кејџ ја запознал својата сопруга во нејзината родна Јапонија во 2020 година, а набргу потоа таму се вериле преку Фејсбук.

Николас Кејџ и неговата 30-години помлада сопруга Рика чекаат дете, а легендарниот холивудски актер за прв пат проговори за полот на бебето и откри како ќе се вика.

Имено, тој како гостин во една емисија признал дека во нивниот дом доаѓа неговата ќерка.

- Ќе добиеме девојче - рече тој, а публиката го награди со аплауз.

Нешто подоцна, тој открил дека девојчето ќе се вика Ленон Оги, по покојниот Џон Ленон и таткото на Кејџ, Оги Копола. Тој се присети на времето кога неговиот татко бил диџеј и ја свирел песната на Битлси „Across the universe“. Актерот имал четири години кога првпат ја слушнал песната и истакнал дека останал закопан на тоа место и дека оттогаш му е омилена песна.

Да потсетиме, Кејџ ја запозна својата сопруга во нејзината родна Јапонија во 2020 година. Набргу потоа таму се верија преку Фејсбук, а се венчааминатата година, на 16 февруари.


Фото: Youtube -screenshoot- N.B.

Можеби ќе ве интересира

Постарата ќерка на Агнеса е матурантка: Гордата мајка покажа како изгледаше Вивиен (ФОТО)

Постарата ќерка на Агнеса е матурантка: Гордата мајка покажа како изгледаше Вивиен (ФОТО)

Соња ве води во Дубаи: Едно ноќевање во единствениот хотел со 7 звезди во светот чини и по 24.000 долари

Соња ве води во Дубаи: Едно ноќевање во единствениот хотел со 7 звезди во светот чини и по 24.000 долари

СТАНА ТАТКО ПО ПЕТТИ ПАТ - Убавата Сезен му роди ќерка на Сефер Цаноски

СТАНА ТАТКО ПО ПЕТТИ ПАТ - Убавата Сезен му роди ќерка на Сефер Цаноски