15 Јули, 2020
0.0294

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Објавено во: Стил 17 Октомври, 2019

Вчера со почеток во 19 часот во парфимеријатa Anabella Мериот се одржа официјалната промоција на два нови парфеми од брендот Juliette has a gun: „In the Mood for Oud“ и „Not a pErfume“.  NOT AN EVENT, тематски настан, гости кои уживаа во идејата дека за момент се дел од диско ерата на минатиот век.


Претставничката на брендот,  Margaux Rieutort-Cottel им се обрати на гостите, доближувајќи им го уште повеќе брендот и колекциите од истиот.

Меѓу присутните гости, беа медиумите и дел од македонските инфлуенсери кои први имаа можност да ги пробаат на себе парфемите.


Луксузен, скапоцен, мистериозен,  In the Mood for Oud ги отелотворува тајните желби на жената во пламенот на огнот. Свежа и невина на почетокот, таа е вистински сензуална, но со доза дивост во срцето. Топли и привлечни, нотите од Оуд Ве пленат. Веќе сте под влијание, нотите на Тонка грав во заднина го комплетираат волшебството. Крваво црвено.... Крунисано со златнато капаче, шишето е скапацено и привлечно како и самиот мирис. Каприц, па да, мора да има... ништо не е премногу отмено кога желбата на една жена е во прашање.


Not a pErfume Superdose претставува уште поинтензивна верзија на  Not a pErfume. Креаторот на брендот Juliette Has a Gun, Romano Ricci за овој парфем вели дека инспирацијата ја нашол во идејата за раздвижување на светот.  Експлозивен парфем, како и неговото име. Мирис кој ќе ги израдува сите љубители на Not a pErfumе, а особено среќни ќе бидат оние кои обично не го доживуваат интензивно стандардниот мирис на Not a pErfumе.


Мирисни задоволства кои ќе ги обожавате со потпис на Romano Ricci.


Можеби ќе ве интересира

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Пробиотици во бременоста - Зошто на бремените жени им се потребни пробиотици

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата