24 Септември, 2020
0.0245

НОВИ 20 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД -19: Почина 63-годишен пациент од Скопје

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 23 Мај, 2020

За 24 часа направени се 744 тестирања за коронавирус, а регистрирани се 20 нови случаи, од кои 16 се во Скопје, и по два во Куманово и Прилеп.

Од Министерството за здравство информираат дека во болницата „8 септември“ починал 63-годишен пациент од Скопје, примен на болничко лекување на 6 мај како сомнителен на Ковид-19, а како позитивен бил потврден  ден подоцна.

Институтот за јавно здравје денеска регистрира 24 оздравени пациенти од кои 4 се од Скопје, Куманово-3, Прилеп-5, Тетово-6, Велес-4 и двајца во Битола.

Вкупната бројка на дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 1.941, бројката на оздравени пациенти е 1.411, на починати е 113.

Можеби ќе ве интересира

Во кои училишта ќе има настава со физичко присуство: Владата ги објави имињата

Во кои училишта ќе има настава со физичко присуство: Владата ги објави имињата

СЕЗОНСКА РАБОТА, РОДИТЕЛСКО ОТСУСТВО, РАБОТА ОД ДОМА: Се подготвува новиот Закон за работни односи

СЕЗОНСКА РАБОТА, РОДИТЕЛСКО ОТСУСТВО, РАБОТА ОД ДОМА: Се подготвува новиот Закон за работни односи

Владиниот кабинет комплетиран: Кои се 16-те заменици министри?

Владиниот кабинет комплетиран: Кои се 16-те заменици министри?

ФАКТОР НА ДЕНОТ: ВМРО-ДПМНЕ испорача неколку барања до власта, а денес имаме 183 нови заразени

ФАКТОР НА ДЕНОТ: ВМРО-ДПМНЕ испорача неколку барања до власта, а денес имаме 183 нови заразени

Мицкоски: Oпозицијата да предложи непристрасен јавен обвинител

Мицкоски: Oпозицијата да предложи непристрасен јавен обвинител

Дурловски: Ќе се борам за политички прогонуваните, македонскиот код е неуништлив

Дурловски: Ќе се борам за политички прогонуваните, македонскиот код е неуништлив

Николовска: Власта упатува порака дека ќе има прочистување на оние кои нема да работат по нивен налог

Николовска: Власта упатува порака дека ќе има прочистување на оние кои нема да работат по нивен налог

Нека го чествува кој сака, вели Пендаровски за Гоце Делчев

Нека го чествува кој сака, вели Пендаровски за Гоце Делчев

СПОТОВИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДИЗВИКАЛЕ ДУШЕВНА БОЛКА КАЈ РУСКОВСКА: Aдвокатот на тужените вели тоа било сарказам

СПОТОВИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ ПРЕДИЗВИКАЛЕ ДУШЕВНА БОЛКА КАЈ РУСКОВСКА: Aдвокатот на тужените вели тоа било сарказам