24 Април, 2019
0.0291

Објавен официјалниот извештај: Кит Флинт се самоубил на најсуров начин

Објавено во: Стил 11 Март, 2019

Извештајот на вештаците во судот во Челмсфорд покажа дека фронтменот на „Продиџи“, Кит Флинт, се самоубил со бесење на 4 март.

Причината за смртта на ексцентричниот лидер на легендарната андерграунд група сега е официјално потврдена

Авторот на мега-хитот Firestarter се самоуби во неговата вила од 1,5 милиони фунти во Есекс.

Дека Кит извршил самоубиство, беше познато и еден ден по неговата смрт, откако тоа го откри Лиам Хаулет (47), неговиот колега од „продиџи“ и другар од детството.

- Веста е вистина, не можам да поверувам дека ова го кажувам, но нашиот брат Кит си го одзеде животот. Јас сум шокиран, лут, збунет. Брат, почивај со мир - напиша Хајлет на Инстаграм.


Можеби ќе ве интересира

Ај доста глумиме

Ај доста глумиме

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Цитатите на диктаторот Гај Јулиј Цезар: „Коцката е фрлена!“

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

Работниците кои седат над 6 часа на биро се по склони кон болести

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

(ФОТО) Британскиот принц Луи наполни 1 годинка

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Добар стоматолог мора да има уметничка душа: Интервју со д-р Амела Цана, Директор на Стоматолошкиот клинички центар

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Трчаме на 13 хектари површина по несовесните посетители: Интервју со Тина Мицковска од ЗОО Скопје

Цената на слободата

Цената на слободата

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува