20 Март, 2023
0.0268

ОБЈАВИЛ ФОТОГАФИЈА СО СЕКИРА: Aлбански екстремист сакал да го убие градоначалникот на Њујорк

Објавено во: Свет 18 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Полицијата во Њујорк уапси албански екстремист. 

Ридон Кола, Албанец кој живее во Њујорк, е обвинет дека планирал да убие полицајци и се заканувал дека ќе го убие градоначалникот за време на парадата за Денот на Свети Патрик, пренесе ,,Фокс Њуз”. Со месеци тој имаше неколку објави во кои ја поддржува Исламската држава и се закануваше со терористички дејствија на полицијата на денот со парадата. 

„Прв што ќе биде распнат е градоначалникот. Алаху Акбар. Ќе ги распнам и полицајците и нивните шефови по авенијата Меклин. Ќе ве распнам стаорци…Ќе биде хорор сцена… Алаху Акбар“, напишал тој. 

Објавил и фотографија на која тој е со секира. Пред неколку дена опасност од исламистички напади имаше во Виена, Австрија, каде градот беше под полициска опсада. 

Можеби ќе ве интересира

СРЕДБАТА МЕЃУ ПУТИН И КСИ ПОВАЖНА ОТКОЛКУ ШТО ИЗГЛЕДА - внимателно ќе се разгледа кинескиот план за мир во Украина

СРЕДБАТА МЕЃУ ПУТИН И КСИ ПОВАЖНА ОТКОЛКУ ШТО ИЗГЛЕДА - внимателно ќе се разгледа кинескиот план за мир во Украина

ПОГЛЕДНЕТЕ МУ ЈА РАКАТА, ПУТИН МОЖЕБИ ПРАТИЛ ДВОЈНИК ВО МАРИУПОЛ - еве што забележа професор од Оксфорд

ПОГЛЕДНЕТЕ МУ ЈА РАКАТА, ПУТИН МОЖЕБИ ПРАТИЛ ДВОЈНИК ВО МАРИУПОЛ - еве што забележа професор од Оксфорд

Која европска земја не сака да прати оружје во Украина?

Која европска земја не сака да прати оружје во Украина?

Израелски министер од Париз порача дека Палестинците не постојат

Израелски министер од Париз порача дека Палестинците не постојат

Потона рејтингот на Макрон

Потона рејтингот на Макрон

Полски амбасадор: Русија граба територии и деца, ако Украина не се одбрани, Полска ќе мора да влезе во војната

Полски амбасадор: Русија граба територии и деца, ако Украина не се одбрани, Полска ќе мора да влезе во војната

„ОВА Е ЛАГА, ОВА Е САМО ШОУ“: При посетата на Мариупол, Путин „слушна“ и забелешки (ВИДЕО)

„ОВА Е ЛАГА, ОВА Е САМО ШОУ“: При посетата на Мариупол, Путин „слушна“ и забелешки (ВИДЕО)

ЌЕ ДОБИЕ ЛИ РУСИЈА ПОНУДА КОЈА НЕ СЕ ОДБИВА: Кси Џинпинг во посета

ЌЕ ДОБИЕ ЛИ РУСИЈА ПОНУДА КОЈА НЕ СЕ ОДБИВА: Кси Џинпинг во посета

ЈА ИМА ЛИ МАКЕДОНИЈА НА ЛИСТАТА НАЈСРЕЌНИ ЗЕМЈИ? Еве што вели овогодинешниот извештај и кои се најсреќните земји за живеење

ЈА ИМА ЛИ МАКЕДОНИЈА НА ЛИСТАТА НАЈСРЕЌНИ ЗЕМЈИ? Еве што вели овогодинешниот извештај и кои се најсреќните земји за живеење